Halep için birliktelik

halep için

Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Hayrat Vakfı tarafından Hüseyin Kâhya Parkı’nda Suriye’nin Halep kenti için yardım çadırı açıldı. Gıda ve giyim yönünden toplanan yardım çadırı 10 gün boyunca açık kalacak.

 

HERKES ACI ÇEKİYOR

Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için yiyecek, giyecek, battaniye ve kuru gıda kampanyası başlatıldı. Hüseyin Kâhya Parkı’nda 10 gün boyunca açık kalacak olan çadırda Suriye’de yaşanan dram fotoğraflarla sergileniyor. Kış ayı ile birlikte ihtiyaçların bir kat daha arttığına dikkat çeken yetkililer, Suriye’de kız, erkek, büyük, küçük demeden 7’den 77’ye herkesin büyük bir acı çektiğini, savaş acısının bir nebzede olsa hafifletmek ve destek olmak adına kampanya ya öncü olduklarını ifade ettiler.

 

MAKBUZ KARŞILIĞI NAKDİ YARDIM

Çadırda ikinci el veya sıfır kıyafet, ayakkabı, battaniye, un, kuru gıda, bebek bezi, bebek maması gibi temel gıda maddeleri aldıklarını söyleyen yetkililer, ayrıca makbuz karşılığı nakdi yardım aldıklarını vurguladılar. Gençlik ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü’de, Suriye’de yaşanılan drama sessiz kalmadıklarını dile getirdi. Ünlü, kampanyada yapılan yardımların mazlumlara iletileceğine dikkat çekti.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Kültür Manşet Yazarlar

Daha önce söyledik

DAHA ÖNCE SÖYLEDİK Gerek ülke genelinde ,gerekse Kırıkkale’de sandık başına gideçek olan sessiz çoğunluğun,kendi geleceğini belirleyeceği 24 Haziran seçimlerinde belirleyici rol üstlenecek olmasının göz ardı edilmemesi gerektiğini daha önce ...
Haber Yükle