Yıl boyunca ilaçlama çalışmaları devam ediyor

Yıl boyunca ilaçlama çalışmaları devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı İlaçlama Birimi ekiplerince gerçekleştirilen vektörel mücadele faaliyetleri her mevsim koşulunda devam ediyor. Son olarak da haşerelerin üremelerine elverişli koşulların oluştuğu noktalarda ilaçlama çalışmaları yapıldı.

  • Kategori : Yahşihan
  • 17 Şubat 2020 Pazartesi
  • 14:19

ÜREME ALANLARI İLAÇLANDI
Yaz aylarında olduğu gibi kış mevsiminde de havaların soğumasına bağlı olarak rögar, mazgal, tünel ve menfez gibi alanları üreme ve barınma alanı olarak kullanan vektörlere karşı mücadele çalışmalarına Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce devam edildi. Kırıkkale belediyesince ayrıca şehrin 28 mahallesinde kemirgen üreme ve barınma alanı olarak nitelendirilen kullanılmayan alanlar ve metruk yapılarda da ilaçlama çalışmaları yeni yıl ile birlikte yapıldı.

YAZ PLANLAMASI YAPILIYOR
Kış aylarının tamamlanması ile birlikte Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Sağlığı İlaçlama birimleri yaz dönemine de bir taraftan hazırlanıyor. Ekiplerin yaz çalışmaları arasında sıcaklıklar ile birlikte artış gösteren sivrisinek ve karasinek olmak üzere insan sağlığını ve konforunu olumsuz etkileyen ve vektör olarak nitelendirilen canlı mikroorganizmaların, yaşam alanlarında larva ve erginlerine karşı mevcut vektör popülasyonunu aza indirgemeye yönelik ilaçlama çalışmaları yapılacak.

OKULLAR VE İBADETHANELERDE İLAÇLADI
Kırıkkale belediyesi vatandaşların ortak kullanım alanlarında da ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Özellikle öğrencilerin eğitimlerini sağlıklı ortamda almaları için düzenli olarak okullarda ve yurtlarda ilaçlama çalışmalarını tamamlayan ekipler son olarak da Cami ve Kur’an kursları gibi noktalarda da dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Gazetekale.com Haber Merkezi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.