Yarınlar için çevremizi temiz tutmalıyız 

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığınca 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla etkinlik ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

  • Gündem
  • 06 Haziran 2022
  • 09:51
Yarınlar için çevremizi temiz tutmalıyız 

KİRLİLİĞİ BİRLİKTE ÖNLEMELİYİZ 
İl Başkanlığından yapılan açılamaya göre, Kırıkkale Belediyesi mesire alanındaki programda, partililerce çevre temizliği yapıldı. İl Başkanı Mustafa Kaplan, AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bu yana çevreye bütüncül bakış açısıyla yaklaştıklarını belirtti. Şehirlerin uzun yıllar süregelen pek çok çevresel sorununa acil çözümler üretirken bir yandan da orta ve uzun vadeli hedefleri hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarını aktaran Kaplan, şunları kaydetti: "AK Parti belediyeciliği ile tanışan şehirlerimizde çöp, çamur, çukur, bataklığa dönmüş su kaynakları, hava kirliliğinden nefes alınamayan şehir manzaraları artık tarihe karışmıştır.” 

ÖNEMLİ HİZMET KAZANDIRDIK 
“Geçtiğimiz 20 yılda çevreyi korumak ve yaşatmak, iklim değişikliğiyle mücadele etmek adına 'sessiz devrimler' olarak tanımladığımız sayısız hizmeti ve eseri milletimize kazandırdık. İklim değişikliğiyle mücadelede dünyanın olmazsa olmaz gördüğü yenilenebilir enerjide yüzde 54 kurulu güç seviyesine ulaştık ve Avrupa'da 5. sıraya yükseldik." Kaplan, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak her alanda olduğu gibi çevre konusunda da samimi ve gayretli çabalar ortaya koyarak, sözde çevrecilerin yaptığı gibi çevreyi kullanışlı bir siyaset alanı olarak görmediklerini sözlerine ekledi.”

Kaynak: AA
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

49445

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER