Yahşihan Belediyesi, göreve hazırız mesajı verdi

Yahşihan Belediyesi, göreve hazırız mesajı verdi

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, tam kapanma sürecinde, Yahşihanlı vatandaşların mağdur olmamaları için 7 gün 24 saat sahada olacaklarını belirtti. Türkyılmaz, “Bizler göreve hazırız. Siz evinizde, biz hizmetinizde, her anınızda hep yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

  • Kategori : Gündem
  • 28 Nisan 2021 Çarşamba
  • 13:33

“MÜCADELEMİZ KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanmada göreve hazır olduklarını belirtti. 3 haftalık kapanma sürecinde ilacı bitip eczaneye gidemeyen ve evden çıkamadığı için alışverişe gidemeyen vatandaşların ihtiyaçlarının giderileceğini belirten Türkyılmaz, “Çok kıymetli hemşehrilerimiz, ülkemiz koronavirüsle çok ciddi mücadele etmektedir. Kabine toplantısı sonrası alınan kararla birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama üzerine 3 haftalık tam kapanma dönemine girmiş bulunmaktayız. Yahşihan belediyesi olarak koronavirüse karşı vermiş olduğumuz mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etmektedir.  Her zaman olduğu gibi bu tam kapanma dönemine de hazırlıklı olan belediyemiz, siz kıymetli hemşerilerimize hizmet vermeye devam edecektir. Değerli hemşehrilerim, tam kapanma döneminde Zabıta ekiplerimiz her zaman sahada olup siz değerli vatandaşlarımızın ihtiyaçları için çalışacaklar. İlacı bitip eczaneye gidemeyen, evden çıkamadığı için alışveriş yapamayan vatandaşlarımız dert etmesin, ekiplerimiz her zaman sizlerin yanında olmaya devam edecekler. Engelli vatandaşlarımızın en büyük yardımcısı olmaya devam ederken, evden çıkamayan yaşlı, kronik hastalarımızın da yanlarında olacağız. Ayrıca Ramazan ayında yemek yapamayan vatandaşlarımızın yemeklerini yapıp dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

“WHAPSAPP İHBAR HATTIMIZ 7/24 HİZMETTE”
Kapanma sürecinde Whatsapp ihbar hattının 7/24 hizmet vereceğini belirten Türkyılmaz, “Devam eden alt yapı çalışmalarında elimizden geldiği kadar suyunuzu kesmemeye çalışacağız. Şuan için asfalt atamasak da yol onarım çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Suyu biten vatandaşlarımız için merkez veznemizde hafta içi her gün 10.00-16.00, hafta sonu 11.00-14.00 arası hizmet vermeye devam ederken, kartlı su sayaçlarına su yüklemek için dışarı çıkamayan vatandaşlarımız Whatsapp İhbar hattımıza başvurmaları neticesinde suları yüklenecektir. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz, 7/24 sokak ve caddeleri dezenfektan ilaçları ile temizleyerek, çöplerinizi zamanında almayı sürdürürken, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama faaliyetlerine devam edecektir. Sokak hayvanlarını her zaman olduğu gibi unutmayıp, beslemesini yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“KISACASI HER ZAMAN SAHADA OLACAĞIZ”
Whatsapp İhbar Hattına başvurulması neticesinde vatandaşların mezarlık bakımlarının da yapılacağını belirten Başkan Türkyılmaz “Mezarlık bakımlarını geçen sene olduğu gibi bu senede biz yapacağız. Evden çıkamayıp Yahşihan Acısu mezarlığına gelemeyen vatandaşlarımızın Whatsapp İhbar hattımıza başvurmaları neticesinde mezarlıklarının bakımlarını yapacağız. Pandemiden sonra değerli çocuklarımızın daha rahat oynayabilmeleri için Park ve Bahçeler Birimi ekiplerimiz yeşil alanların, parkların bakımları ve temizliği için çalışmalarını sürdürecektir. İlçemizde çalışan dolmuşlarımız, belirlenen seferlerinde hareket edip siz kıymetli hemşehrilerimize hizmet sağlayacaktır. Kısacası Yahşihan Belediyesi 7/24 hizmetinizde olmaya devam edecektir. Bizler sizler için göreve hazırız. Siz eviniz de biz hizmetiniz de,  her anınızda, hep yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.