Sulakyurt eski Kaymakamı Hasan Ongu, kalbine yenik düştü

2009-2011 yılları arasında Sulakyurt Kaymakamı olarak görev yapan Hasan Ongu (40), izinli olarak gittiği memleketi Bursa’da kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Ongu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

  • Gündem
  • 25 Mayıs 2021
  • 14:56
Sulakyurt eski Kaymakamı Hasan Ongu, kalbine yenik düştü

DİNLENDİĞİ SIRADA KALP KRİZİ GEÇİRDİ
2009-2011 yılları arasında Sulakyurt Kaymakamlığı görevini yürüten, daha sonra sırasıyla; Kemah Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcısı, Hakkari vali Yardımcısı, Arhavi Kaymakamlığı, Eceabat Kaymakamlığı ve Siverek Kaymakamlığı görevlerine bulunan Hasan Ongu, izinli olarak gittiği memleketi Bursa’da, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Evinde dinlendiği sırada, aniden fenalaşan Ongu, 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada kalp krizi geçirdiği anlaşılan 40 yaşındaki Ongu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaymakam Hasan Ongu’nun vefatı, sevenlerini yasa boğdu. 

HASAN ONGU KİMDİR?
1981 yılında Bursa’da doğan Hasan Ongu, aslen Erzurumludur. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 2006 yılı Ağustos ayında mülkî idare amirliği mesleğine intisâb etti. Teftiş stajını Isparta’da, kaymakam refikliği stajını Konya-Seydişehir’de tamamladıktan sonra Konya-Derebucak’ta kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de 1 yıl kaldı ve Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü “Vatandaşlık ve Demokrasi” programında yüksek lisansını tamamladı. 93. dönem kaymakamlık kursunu bitiren Hasan Ongu, Mart 2009 ile Eylül 2011 tarihleri arasında Kırıkkale – Sulakyurt Kaymakamı, Eylül 2011 ile Ağustos 2013 tarihleri arasında Erzincan – Kemah Kaymakamı, Eylül 2013 ile Temmuz 2015 tarihleri arasında Artvin Vali Yardımcısı, Temmuz 2015 ile Ağustos 2017 tarihleri arasında Hakkâri Vali Yardımcısı, Eylül 2017 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında Artvin – Arhavi Kaymakamı, Eylül 2019 ile Aralık 2020 tarihleri arasında ise Çanakkale – Eceabat Kaymakamı olarak görev yaptı. Aralık 2020’de İçişleri Bakanlığı tarafından Siverek Kaymakamı olarak görevlendirilen Hasan Ongu, dün evinde dinlendiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

48805

Yanan dorseyi tırdan ayırdı, yoluna devam etti!

EVKUR’a kızan müşteri, cihazı parçaladı!

Yüksek İhtisas Hastanesi mesai dışı hasta kabulüne başlıyor 

Kırıkkale ihracatında tarihi rekor 

Elindeki cam şişeyle kliniğe saldırdı

Kutluca: “Psikolojik Danışmanlar Günü kutlu olsun”

SIRADAKİ HABERLER