MKE’den ‘MKE’nin A.Ş. olması hakkında ne düşünüyorsunuz’ videosuna açıklama

MKE’den ‘MKE’nin A.Ş. olması hakkında ne düşünüyorsunuz’ videosuna açıklama

Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş., Gazetekale TV Youtube hesabımızda yayınladığımız ‘MKE’nin A.Ş. olması hakkında ne düşünüyorsunuz’ videosuna özel açıklamalarda bulundu. MKE A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre, “MKE A.Ş. bir kamu şirketidir. Kamu şirketi olarak devam etmesi de yasa ile kesin güvence altına alınmıştır” denildi.

  • Kategori : Gündem
  • 15 Eylül 2021 Çarşamba
  • 15:30

MKE’DEN AÇIKLAMA GELDİ
Gazetekale TV olarak Youtube hesabımızda yayınladığımız ‘MKE’nin A.Ş. olması hakkında ne düşünüyorsunuz?’ başlıklı sokak röportajımıza, Makine ve Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğü Kurumsal İletişim Departmanından özel açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “MKE A.Ş. bir kamu şirketidir. Kamu şirketi olarak devam etmesi de yasa ile kesin güvence altına alınmıştır. 7330 sayılı Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun ile yapılandırılan MKE A.Ş. sermayesinin tamamı ve yönetimi Devlete ait bir Kamu Şirketidir. Sermayesi Hazine’nin ve yönetimi Milli Savunma Bakanlığı’nındır.  MKE A.Ş.’nin kamu şirketi olması Hazine Maliye ve Milli Savunma Bakanlığı’nın güvencesi altına alınmıştır. 7330 sayılı kanunun 8 maddesi 5 fıkrasındaki  “Şirket, şirketin hisseleri ve bağlı ortaklıkları; satış, kiralama, işletme hakkının devri ve/veya sair başka tasarruflar yoluyla yerli veya yabancı özel hukuk gerçek ve tüzel kişilerine devre konu edilemez” ifadesi ile özelleştirilme kapsamından çıkarılmış daha sonra özelleştirilemeyeceği de güvence altına alınmıştır.  Yine aynı kanun ile 24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamından da çıkarılarak “özelleştirilecek söylentilerinin önüne geçilmiştir.  Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”
 

pehasusaydin@hotmail.com
sanane

hadi ordan


jknafdhkjdfhkvf@gmail.com
keskinli

video çalışmıyor,reklam çalışıyor sadece


sahinmert@hotmail.com
Şahin mert

Tamam halen bir kamu şirketi de, 1. Neden Kamu ihale kanundan çıktı, 2.Neden Kamu personel yasasından çıktı memurlar işçi oldu, 3.Neden kamunun ücret düzenlemesine uymuyor ücreti kendi belirliyor, 4. Neden Kamuya işçi ve memur alımı hakkındaki yönetmelikler uygulanmıyor İşkur marifeti ile veya kpss ile alınmıyor da Mv.leri il başkanı sendikalar işe alım yapıyor. Daha çok var nasıl kamu görünümlü özel aş. Anlatırmısınız.


iakkaya02@gmail.com
ismail akkaya

Akape tekrar iktidar olsun buraları kesin satar.


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Hükümetten doğru adım

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?