Lise öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi

Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından ‘Manevi Rehberlik Hizmetleri’ yapılan lise öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi. Programa İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Müftü Yardımcısı Dr. Ali Ünal, Manevi Rehberlik Hizmetleri yapan görevliler ve öğrenciler katıldı.

  • Güncel Haberler
  • 21 Nisan 2022
  • 17:56
Lise öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi

KUR’AN TİLAVETİ
Çeşmeli Cami’si Müezzin Kayyımı Nuri Karahasanoğlu’nun okuduğu Kur’an tilavetinin ardından Nur Camii Müezzin-Kayyımı Mustafa Şentürk tarafından ilahi seslendirildi. İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar programın hazırlanmasında maddi ve manevi katkı sağlayanlara ve katılımları ile İl Müftülüğünü şenlendiren öğrencilere teşekkür ederek zihin açıklığı ve derslerinde başarılar diledi.

“GENÇ ÇAĞLARDA HATADAN KORUNUN”
Gençlik Koordinatörlüğünden sorumlu İl Müftü Yardımcısı Dr. Ali Ünal gençlere yönelik kısa bir sohbette bulundu. Konuşmasında “ayette ifade edilen ‘temurru merra-s sahab’ tabiriyle dağlar gibi sabit zannedilen, sahibi olduğumuz gençlik gibi nimetlerin bulutların hareketi gibi hızlı ve geçici olduğundan yola çıkarak zamanın önemine değindi. Gençliğin de sabit olmadığını, hızla geçmekte olduğunu, özellikle gençlik çağında hatalardan korunmak için duygu ve hislerden çok akıl ile hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Ünal, katılımlarından dolayı gençlere teşekkür etti. İl Müftü Yardımcısı Ünal’ın konuşmasından sonra her pansiyondan bir öğrenci pansiyonlarını temsilen, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yapılan Manevi Rehberlik Hizmetleri ile ilgili görüş ve önerilerini ileterek programın hazırlanmasından dolayı İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne teşekkür ettiler.

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Hayata başlarken projesi başladı 

İlginizi Çekebilir

Lise öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi

İlginizi Çekebilir

İlçe müftüleri bir araya geldi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

77345

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER