Kızının Gözleri Önünde Eski Eşi Tarafından Katledilen Emine Bulut

Kızının Gözleri Önünde Eski Eşi Tarafından Katledilen Emine Bulut

Türkiye’de kadına şiddet özellikle son yıllarda büyük oranda artış gösterdi. Kadın cinayeti haberleri ise hemen hemen her gün karşımıza çıkıyor. Kadına yönelik şiddette tablo bu kadar ağırken, cezai yaptırımların ağırlaştırılması da uzun zamandır gündemde. Bazı önlemler alınsa da maalesef cezalar yeteri kadar caydırıcı değil. Bu nedenle kadına yönelik şiddet haberleri sosyal medyada sık sık gündem oluyor. Şiddet gören, öldürülen kadınların aileleri, arkadaşları, yakınları sosyal medya üzerinden kamuoyu yaratıp destek bulmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde ise yine bir kadın eski eşi tarafından küçük kızının gözleri önünde öldürüldü.

GİRİŞ | 23 Ağustos 2019

Kırıkkale’de eski koca karısını 5 yerinden bıçakladı. Fedai Varan 10 yaşındaki kızının gözü önünde tartıştığı eski eşini boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Olay, Kırıkkale’nin Yenidoğan Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde bir lokantada gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan Fedai Varan (43), bir restoranda 10 yaşındaki kızının gözü önünde tartıştığı eski eşi Emine Bulut'u (38) ekmek bıçağı ile 5 yerinden bıçaklayıp olay yerinden kaçtı.

Genç kadın Emine Bulut yerde yatarken, çevredeki vatandaşlar durumu polis ve 112 acil servisine bildirdi.

Sağlık görevlileri tarafından Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırılan genç kadının hastaneye götürülürken kalbinin durduğu öğrenildi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen genç kadın hayatını kaybetti.

Olay yerinden kaçan Fedai Varan ise bir süre sonra Bahşılı ilçesinde polis tarafından gözaltına alınıp Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Önceki gün ise eski eşinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Emine Bulut’un olay yerindeki son görüntüleri ortaya çıktı
Görüntülerde Emine Bulut’un “Ben ölmek istemiyorum” dediği yanında bulunan 10 yaşındaki kızının ise “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görülüyor

Yürek yakan görüntüler sosyal medyada da kısa sürede yayıldı. Pek çok kişi zanlının en ağır cezayı almasını istiyor…

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yap