Kırıkkalespor, Teknik Direktör Güraçar ile yollarını ayırdı

Kırıkkalespor, Teknik Direktör Güraçar ile yollarını ayırdı

Kırıkkale Büyük Anadoluspor, 2020 yılının Ekim ayından bu yana takımın başında olan Teknik Direktör Erman Güraçar ile yollarını ayırma kararı aldı. 

  • Kategori : Spor
  • 18 Şubat 2021 Perşembe
  • 13:00

KIRIKKALESPOR İLE GÜRAÇAR YOLLARI AYIRDI
Kırıkkale Büyük Anadoluspor, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak TFF 3. Lig’e yükselmiş ve takımın başına deneyimli teknik adam Erman Güraçar’ı getirmişti. Güraçar ile ligde istediği performansı yakalayamayan Kırıkkalespor, Erman Güraçar ile yolları ayırma kararı aldı. 

GÜRAÇAR’IN KIRIKKALESPOR KARNESİ
20 Ekim 2020 tarihinde Kırıkkalespor ile anlaşma sağlayan Teknik Direktör Erman Güraçar, aradan geçen yaklaşık 4 aylık sürede, Kırıkkalespor ile 15 maça çıktı. Güraçar Kırıkkalespor’un başında çıktığı 15 maçta; 5 mağlubiyet, 5 galibiyet ve 5 beraberlik elde etti. 

AYRILIKLAR HER İŞİN DOĞASINDA VAR
Kırıkkalespor çok köklü bir camia, Kırıkkale bir futbol şehri. Bu şehirde çok güzel günler geçirdik. Ayrılıklar bu işin doğasında var. Futbolla çok iç içe bir şehir. Bu şehirde birçok Kırıkkalespor sevdalısı insan var. Kırıkkalespor, hem bu şehirde yaşayan hem de bu şehrin dışında yaşayan birçok insanın ilgilendiği, gönül verdiği bir yer.

"ARAMIZDA KOPUKLUK, ANLAŞAMAMAZLIK YOK!"
Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulüp Binasında açıklama yapan Teknik Direktör Erman Güraçar, "Bazı konularda yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Biz buraya gelirken çok güzel ve mutlu bir şekilde geldik, giderken de aynı şekilde ayrılıyoruz. Yönetim Kurulumuzla, Başkanımızla bu süreçte yaşadığımız büyük sıkıntılar olmadı. Biz teknik ekip olarak burada değişimin şart olduğunu, yeni bir enerji gerektiğini hissettik. Bundan sonraki süreçte devam etsek faydadan çok zararımız dokunacağı için bu şekilde bir karar verdik. Bize bu süreçte çok güvenen bir kulübümüz vardı. Bir dediğimizi iki etmediler. Biz de bu inancı boşa çıkarmamak için elimizden geleni yaptık. Aramızda asla kopukluk, anlaşamamazlık yok. Konu buraya evrilmeye çalışılıyor fakat asla böyle bir şey söz konusu değil. Bu işe nasıl başladıysak o şekilde de ayrılıyoruz. Enerjimizin düştüğünü ve enerji değişikliği olması gerektiğini söyledik Başkanımız da kabul etti."

"HAYAL SATMAYA GELMEDİK BURAYA"
"Gerçekçi olmak lazım, biz bu kulübe hayal satmaya gelmedik. Bizim de bu süreçte kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Şu anda takımı Play-off hattına daha yakın bir sıralamaya getirebilirdik fakat olmadı. Buna başarısızlık diyemem ama belki bir eksiklik olarak değerlendirebiliriz. Biz de kendimizi değerlendirirken takımımızın daha iyi yerlerde olması gerektiğini söyledik. Yine vurguluyorum gerçekçi olmak lazım, bizim takım olarak motivasyonumuz düştü ve takıma zarar gelmesini istemiyoruz. Ayrılığımın takımın moral ve motivasyonunu bozacağını düşünmüyorum, takım arkadaşlarımla çok güzel bir şekilde vedalaştık."

"SORUMLULUK BANA AİT"
"Maçlarda istikrarı yakalayamadık. Bu kulübün yönetiminden kimse kalkıp da şu, bu oynasın diye isim vermez bize. Tüm seçimler ve sorumluklar bize ait. İç sahada kayıp yaşamasaydık bugün burada daha farklı şeyler anlatıyor olabilirdik. 
Adam gelirken değil giderken belli olur diye bir laf var, biz de bu takımdan gönül rahatlığıyla ayrılıyoruz. Biz biliyoruz ki bu şehrin, bu kulübün kapıları bize her zaman açık olacak. Aynı şekilde bizim de kapılarımız her zaman açık. Bir gün tekrar yolumuzun kesişmesini canı gönülden isteriz."


 

guracar (2).JPG guracar (1).JPG guracar (3).JPG guracar (4).JPG guracar (5).JPG guracar (6).JPG guracar (7).JPG

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.