Kırıkkale, belediye otobüsüne kavuşuyor

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın Eylül ayında duyurduğu halk otobüsü projesi tamamlandı. Saygılı’nın sözünü verdiği 18 otobüsten 4 tanesi, 24 Şubat itibariyle Kırıkkale’ye geldi. Geri kalan otobüslerin ise Pazar günü Kırıkkale’de olacağı belirtildi. 

  • Güncel Haberler
  • 24 Şubat 2022
  • 17:40

PAZAR GÜNÜ TÜM OTOBÜSLER KIRIKKALE’YE GELECEK
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 10 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen lansman ile Kırıkkale’ye yapılacak olan 20 dev projeyi tanıtmıştı. Birçok farklı projenin tanıtıldığı lansmanda en çok dikkat çekenlerden biri de belediye otobüsü projesi olmuştu. Başkan Saygılı, 18 adet halk otobüsünün belediye bünyesine dahil edileceğini belirtmişti. 24 Şubat 2022 tarihi itibariyle 18 otobüsten 4’ü Kırıkkale’ye geldi. 36 yolcu kapasitesine sahip, engelli dostu otobüslerin geri kalanının 27 Şubat Pazar günü Kırıkkale geleceği belirtildi. 

TÖRENİN ARDINDAN HİZMETE SUNULACAK
Tüm halk otobüslerinin Kırıkkale’ye gelmesinin ardından Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenecek olan törenle araçların tanıtımı yapılacak. Törenin ardından ise 18 adet halk otobüsü Kırıkkaleli vatandaşların hizmetine sunulacak.

OTOBÜSLER YOLLARDA
Öte yandan üzerinde Kırıkkale Belediyesi logosunun yer aldığı belediye otobüsleri yollarda görüntülendi. Bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilen görüntülerde, video kaydı alan vatandaşın ‘Hayırlı olsun Kırıkkale’ye’ dediği duyuldu. Otobüsün yer aldığı video Kırıkkaleli vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 

Haber: Burak Çalışkan


 

İlginizi Çekebilir

Belediye meclisi faaliyet raporunu onayladı 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de üstyapı çalışmaları sürüyor

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı, yeni mezarlık alanında çalışmaları inceledi

Kırık kale
Minibüsçü esnafına ne olacak

Numan Yıldırım
Ben bir kırıkkaleli olarak gururduydum bu hizmetten bende Ankara büyük şehir belediyesinde 15 yıldır hizmet veriyorum ego bünyesinde çalışıyorum eğer kırıkkaleden istihdam edilirse ugyun yer var ise çalışmak için hizmet için gözüm kapalı gelirim Kırıkkale de çalışırım bir kırıkkaleli olarak hemşehri olarak görevimi yaparım saygılar Kırıkkale ize hayırlı olsun Allah kaza bele vermesin tüm şoför arkadaslarima

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

95549

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER