Keskin'de sandık başında kavga çıktı

Keskin'de sandık başında kavga çıktı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçimlerin yenilenmesine karar verdiği Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde oy verme sırasında sandık başkanı ve müşahit arasında arbede çıktı.

  • Kategori : Gündem
  • 02 Haziran 2019 Pazar
  • 17:17

Keskin'de oy verme işleminde arbede

KIRIKKALE (AA) - Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçimlerin yenilenmesine karar verdiği Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde oy verme sırasında sandık başkanı ve müşahit arasında arbede çıktı.

Atatürk İlk ve Ortaokulu'nda 1009 nolu sandıkta bir vatandaşın oy kullandığı sırada sandık başkanı Zeki Özçelik ile müşahit Bekir Vural arasında arbede yaşandı. AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen ve İYİ Parti'nin Keskin Belediye Başkan Adayı Necati Alsancak, ikiliyi sakinleştirdi, polis ekipleri sınıfta tedbir aldı. Sandık görevlisi ve müşahit olmayan kişiler sınıftan çıkarıldıktan sonra oy verme işlemi devam etti.

Keskin'de partilerden sağduyu çağrısı
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçimlerin yenilenmesine karar verdiği Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde siyasi parti temsilcilerinden sağduyu çağrısı geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Keskin Halk Eğitim Merkezi önünde gazetecilere, Keskin halkına güvendiklerini ve demokrasinin galip geleceğine inandıklarını söyledi.

İYİ Parti olarak sandıklara hakim olduklarını ifade eden Seymen, "Her okulda avukatlarımız, sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz bulunuyor. Bir aksaklık yaşamadan hakkın akşam sahibine teslim edileceğine inanıyorum. Herkesin kendisine hakim olmaya çalışması lazım. Sonuçta bu demokratik bir yarış." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen de "Her şeyden önce güvenli bir ortamda seçimin olması hepimizin arzu ettiği bir şey. Biz bunu istiyoruz ve bunun temini için de elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.