Kale: “Vatandaşlarımız yetkililere şikayet etsin”

Son günlerde ekmeğin içinden çıkan yabancı cisimler vatandaşla birlikte işini hijyen ve liyakatiyle yapan fırıncıları zan altında bırakıyor.  Duruma tepki gösteren Kırıkkale Ekmek Üreticileri Derneği Başkanı Serhat Kale, “Bu durum işini layıkıyla yapan kişilere gölge düşürüyor” dedi. 

  • 3. Sayfa
  • 15 Kasım 2022
  • 17:12
Kale: “Vatandaşlarımız yetkililere şikayet etsin”

EKMEĞİMİZ İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ 
Kırıkkale’de son günlerde ekmeğin içerisinde çıkan yabancı cisimler, vatandaşların sağlıklarını tehlikeye atarken bir taraftan da hijyen koşullarının bütün kurallarına uyan fırıncı esnafını da zor durumda bırakıyor. Bir yandan ekmeği için alın teri döken fırıncı esnafı, diğer taraftan ise kendini bilmez ve hijyen koşullarını hiçe sayan fırıncılarla mücadele ediyor. Bu duruma tepki gösteren Ekmek Üreticileri Derneği Başkanı Serhat Kale, “Lütfen vatandaşlarımız, içerisinden cisim çıkan ekmeği, aldığı yer ile birlikte İl Tarım Müdürlüğü ile Zabıta birimlerine şikayet etmelerini rica ediyoruz” dedi.

BU ALGIYI HERKESE MAL ETMEK HAKSIZLIKTIR 
Kale, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son günlerde basına yansıyan ekmeğin içinden çıkan yabancı cisimlerin bütün Kırıkkale fırıncısının üzerinde oluşturulmaya çalışan bu algının. İşini layıkıyla yapan fedakar, gecesi gündüzü, düğünü, bayramı, cenazesi olmayan ve her şartta ekmeği sofralara ulaştıran fırıncıların hepsine mal etmek haksızlık olur. Bu gibi durumlarda vatandaşın şikâyet unsur ekmeği hangi bayiden veya fırından aldıysa bu şikâyetlerini Tarım İl Müdürlüğü Kırıkkale belediyesi Zabıta birimlerine şikâyet etmelerini temenni ve arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

İlginizi Çekebilir

Saygılı: “ROKET-SAN şehrimizin aradığı ümitti”

İlginizi Çekebilir

Gazetekale’den Sümer’e hayırlı olsun ziyareti 

İlginizi Çekebilir

Arazi anlaşmazlığı cinayeti zanlısı tutuklandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66531

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER