İYİ Parti, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi

İYİ Parti, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık beraberindeki heyet ile birlikte Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti. Ziyarette Kooperatif Başkanı Cengiz Yurtseven, 24 saat çalıştıklarını ancak kazançlarının akaryakıta ve yol geçiş ücretlerine yetmediğini söyledi.

  • Kategori : Siyaset
  • 25 Ocak 2021 Pazartesi
  • 17:08

24 SAAT ÇALIŞIYORUZ, ELİMİZE BİRŞEY KALMIYOR
Kırıkkale Kamyoncular Kooperatif ofisinde Kooperatif Başkanı Cengiz Yurtseven ile görüşen İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ve Yönetim Kurulu Üyesi Arap Osman Baran, kamyoncuların sorunlarını dinledi.  Yurtseven, işlerinin çok olduğunu dile getirdiği konuşmasında, kazançlarının büyük kesimini ücretli yollarda geçiş ücretine, geri kalanını da her gün zam gelen akaryakıta harcadıklarını ifade etti. “Kamyoncuların sürekli yollarda olması nedeniyle araçlarda meydana gelen arızaları gidermesi şart. Bir yola gidip geliyorsunuz, aracınız arıza veriyor ve parça fiyatları çok pahalı. Akaryakıta her gün zam geliyor. Geçiş ücretlerinin hali belli. Kamyoncu hangi birine yetişeceğini şaşırıyor. Çalışmasa olmaz, çalışırsa da durumumuz bu. Biz 24 saat çalışıyoruz ancak kazancımızı akaryakıta ve yol geçiş ücretlerine yatırıyoruz” dedi.

KAMYONCUMUZUN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIYACAĞIZ
Kamyoncuların sorunlarını tek tek dinleyen İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, “Kamyoncu esnafı kardeşlerimiz işleri tükenmiş. Vatandaşlarımızı dinledikçe, her yerde bir sorunla karşılaşıyoruz. Bu sorunlar Kırıkkale kamyoncusu için de aynı, Sivas kamyoncusu için de aynı. Bu sorunların dile getirilmesi, çözüm üretilebilmesi için bizler bu bilgileri alıp Genel Başkanımıza sunuyoruz. Hatta Meclis Gurubumuzda çeşitli meslek guruplarından temsilcilere söz hakkı vererek orayı Milletin Kürsüsü haline getirdik. Kamyoncu kardeşlerimizin abilerimizin de sorunlarını dile getireceğiz” dedi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.