Hayır Duanız Bizimle Gelecek

Hayır Duanız Bizimle Gelecek

Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenledi.

  • Kategori :
  • 14 Mayıs 2019 Salı
  • 17:15

Kurumun toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Yunus Sezer, bu hafta boyunca gerçekleşecek etkinliklerdeki temel amacın, halkın engellilerin karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmesini sağlamak ve farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
SİZLERİN DUALARIYLA HAREKET EDİYORUZ

Kırıkkale olarak birçok proje yaptıklarını belirten Sezer, şöyle konuştu:"Bizim aslında yanı başımızda ailemizin içerisinde, toplumumuzun içerisinde bizimle beraber olup bazen görmemezlikten geldiğimiz, bazen gözlerimizi kulaklarımızı kapadığımız kardeşlerimiz var. Engellilerimiz var, bunlarla birlikte bu hayatı paylaşıyoruz. Biz engellerin fizikte olmadığını, engellerin kalpte olduğunu bilenlerdeniz. Fiziki engellerin giderilebileceğini bu manada hepimize büyük vazifeler düştüğünün bilincindeyiz. Bu kapsamda arkadaşlarımız sağ olsun büyük bir fedakarlıkla ve gayretle hizmet etmeye çalışıyorlar. Bizler sizlerden güç alıyoruz, sizlerin dualarıyla hareket ediyoruz. Buradan ayrıldığımız zaman sizin hayır duanız bizimle gelecek."

 

ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI KAYDETTİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Uğurlu ise engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

      

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.