Felaketin yaraları en kısa zamanda sarılacak

Kırıkkale’de meydana gelen sel, dolu ve yıldırım düşmesi felaketleriyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu (MDK) Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, felaketten zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

  • Siyaset
  • 06 Haziran 2022
  • 11:55
Felaketin yaraları en kısa zamanda sarılacak

HEM SAĞANAK HEM DOLU HEM YILDIRIM
Cumartesi günü akşamüstü başlayan ve gece yarısına kadar süren sağanak yağış, dolu ve yıldırım düşmesi sebebiyle Kırıkkale Merkez İlçeyle birlikte birçok ilçe merkezinde ve köylerde vatandaşın zarar gördüğünü ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Felaketten zarar gören tüm hemşehrilerime geçmiş olsun,” dedi.

CUMARTESİ GÜNÜ ADETA GÖK DELİNDİ
Cumartesi günü meydana gelen yoğun yağış sırasında milimetre başına Yahşihan’a 42,4 kg., Kırıkkale Merkez’e 28 kg., Yahşihan Kılıçlar köyüne 26,7 kg., Keskin’e 23,4 kg., Hacılar’a 16,1 kg., Balışeyh’e 10 kg., Karakeçili’ye 6 kg., Keskin Kasımağa köyüne 3 kg., Sulakyurt’a 1 kg., Çelebi’ye ise 0,9 kg. yağış düştüğünü ifade eden MHP’li Öztürk, birçok yerde dolu felaketi yaşandığını da kaydetti.

HEMŞEHRİLERİMİZİN ZARARLARI TELAFİ EDİLECEKTİR
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, yaşanan doğal felaketten dolayı yaptığı açıklamayı şu ifadelerle sonlandırdı: “Başta çiftçilerimiz olmak üzere, tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Devletimiz büyüktür ve zarar gören hemşehrilerimizin zararlarının telafisi için en kısa zamanda çalışmalar başlayacaktır.”   

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Camiye yıldırım düştü

İlginizi Çekebilir

Meteoroloji uyardı!

İlginizi Çekebilir

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

56161

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER