Danacı köyü yalnız değildir 

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Çorum’a sınır köyü olan Danacı Köyü halkı, mera alanlarının tarım alanı haline getirilmesine tepki gösterdiler. Köylülere destek veren MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Danacı köyü yalnız değildir. Köylülerimizin yanındayım” dedi.

  • Güncel Haberler
  • 06 Haziran 2022
  • 15:39
Danacı köyü yalnız değildir 

İKİ KÖY ARASINDA GERİLİME YOL AÇIYOR 
Öztürk, “Kırıkkale ili Sulakyurt ilçesi Danacı Köyü sınırları içerisinde bulunan mera arazisinin bir kısmı 1966 yılından beri süregelen bir arazi anlaşmazlığı sonucunda, 2011 senesinde alınan bir mahkeme kararıyla Çorum ili Sungurlu ilçesi İnegazili köyünden bir ailenin üzerine tapulanmıştır. Ancak karar tarihinden beri hiçbir şekilde sürülmeyen ve kullanılmayan bu alan bugünlerde tekrar iki köy arasında gerilime yol açmaya başlamıştır.” 

KAMU GÖREVLİLERİ KAYITSIZ KALMAMALI 
“Danacı Köyünün sınırları içerisinde yer alan ve mezkur köyün hayvanlarının tek otlak alanı bir mera arazisinin tam ortasında yer alan bu arazinin bir başka köyden bir şahıs adına tapu tescili yapılmış olması ve hayvanların geçiş güzergahını kapatmış olması da gerilimi iyiden iyiye artırmaktadır. 1966 yılında Danacılı bir hemşehrimizin ölümüne yol açacak derecede sıkıntılı olan ve genel kamu yararı olan bu konuda kamunun talebi göz ardı edilmemeli ve derhal kamulaştırma kararı verilmesinin önü açılmalıdır. Ayrıca Kırıkkale’deki kamu görevlileri de bu konuya kayıtsız ve duyarsız kalmamalıdır. Öte yandan, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımın ve Danacı köyümüzün bu haklı davasında yanlarında olduğumun da bilinmesini isterim” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İlginizi Çekebilir

Emniyet ve Jandarma personeline ilkyardım eğitimi verildi

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de bekçilere mukavemet gösterdikleri öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

80817

Sevgi ve merhamet timi sahada

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

Tek sorunumuz bölgecilik!

Uğurer, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı 

SIRADAKİ HABERLER