Can'dan kamyoncu esnafına müjde

Can'dan kamyoncu esnafına müjde

Kamyoncu esnafına 1 Ocak itibariyle getirilen dijital takograf maddesi gündemi bir hayli meşgul etmiş, kamyoncularda bir çok yerde yolları kapatarak eylemde bulunmuştu. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can devreye girerek, üst üste görüşmeler yaptı ve dijital takograf müeyyidesinin 30 Haziran 2020'ye kadar uzatılmasını sağladı.

  • Kategori : Siyaset
  • 05 Ocak 2020 Pazar
  • 19:54

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, nakliye firmalarının Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi'ne veri girme zorunluluğu ile "dijital takograf" ünitelerindeki verilerin gönderilmesi kapsamındaki uyarma müeyyidesinin 30 Haziran 2020'ye kadar uzatıldığını bildirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ve 5 ilin oda başkanları ile bir araya geldiklerini dile getiren Can, “Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı, Servis Araçları ve Nakliyeciler Odası Başkanı ekibini İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir oda başkanlarını Ulaştırma Bakanımızdan randevu aldık ve görüştük. Ulaştırma Bakan Yardımcımız ile görüştüler. Nakliyecilerimizin 3 tane talepleri oldu. Bunlardan birincisi 1 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe giren 'dijital takograf' süresinin uzatılması. İkincisi ADR Belgesi denilen uygulamanın bir yıl sonra yürürlüğe girsin. Üçüncüsü ise internet üzerinden izin alıyorlar ya da bakanlığa bilgi veriyorlar. “İnternet ortamına giremiyoruz” diye şikayette bulundular. Bunun da süresinin uzatılmasını istediler. En son dün Bakan Yardımcısı Selim Dursun bey ile görüştüm. 'Dijital Takograf' 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendi. 6 ay süresi var” dedi. 

ADR Belgesi nedir?
Karayolu Taşıma Yönetmeliği'ne göre Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesidir.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.