20 FETÖ sanığından 2'sine hapis cezası verildi

Kırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan eski Kırıkkale Üniversitesi akademik ve idari personeli 20 sanıktan 2'si 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

  • 3. Sayfa
  • 19 Mayıs 2022
  • 11:22
20 FETÖ sanığından 2'sine hapis cezası verildi

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR 
Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuksuz yargılanan sanıklar M.I, D.E, İ.T, E.A, M.K, M.Ü, A.Ç, E.B, A.K, P.A. E.A, R.O. ve T.B. ile avukatları hazır bulundu. A.B. ve avukatı ise İzmir'den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Sanıklardan E.Y, Z.K, T.T, M.B, A.U. ve S.Y.A. ise duruşmaya gelmedi.


DİĞER SANIKLARIN BERAATİNE KARAR VERDİ
Duruşmada son sözleri sorulan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi. Avukatlarının savunmasının ardından mahkeme heyeti, sanıklardan M.B. ve S.Y.A'ya "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6'şar yıl 3'er ay hapis cezası verdi. Yasa dışı yollarla yurt dışına kaçtığı belirtilen M.B'nin tutuklanmasına hükmederek, hakkında yakalama kararı çıkartan mahkeme heyeti, S.Y.A. hakkında yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararı getirilmesine, diğer sanıkların beraatine karar verdi.


Kaynak: AA
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

11497

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER