Görme engelliler küme düştü

​​​​Türkiye Sesi Görenler Futbol Ligi’nde Çankaya Belediyesi, üst üste 6. kez mutlu sona ulaştı. Ligde Kırıkkale 15 Temmuz Demokrasi Engelliler küme düştü.

KIRIKKALE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Türkiye Sesi Görenler Futbol Ligi’nde üst üste 6. kez şampiyon oldu. Çankaya Belediyesi ile Anadolu Engelliler takımları ligin 14. ve son hafta maçında Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor Tesisleri’nde karşı karşıya geldi. Şampiyonluğunu daha önce ilan eden namağlup Çankaya Belediyesi, rakibini 7-1’lik sonuçla yendi.  Ligde İzmir Çağdaş Görme Engelliler ikinci, TURGET üçüncü olurken, Anadolu Engelliler ve Kırıkkale 15 Temmuz Demokrasi Engelliler küme düştü.

BÜYÜK HEYECANLA İZLEDİM

Öte yandan karşılaşmayı Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima da takip etti. Miyajima, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübünü üst üste 6. kez şampiyon olması nedeniyle kutladı.  Miyajima, lige katılan tüm takımları ve futbolcuları tebrik ederek, “Hepsi inanılmaz bir mücadele sergiliyorlar. Maçı büyük heyecanla izledim.” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
post-image
Eğitim Güncel Manşet

Öğrenciler meslekleri tanıyor

KIRIKKALE (AA) – Karakeçili ilçesindeki Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri ile öğrenciler meslekleri tanıyor. Atatürk Ortaokulu, öğrencilerin meslekleri tanıyarak, geleceklerine ilişkin bilinçli tercihlerde bulunabilmelerine yönelik Kariyer Günleri etkinliği...
Haber Yükle