Akçelik, ‘Tıp Bayramı’nı kutladı

akcelik tip bayramini kutladiii

Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Akçelik, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı. Akçelik ayrıca, yeni yerinde hasta kabul etmeye başlayan Yaşam Hastanesi konusunda da bilgi verdi.

 

AKÇELİK’TEN TIP BAYRAMI MESAJI

Akçelik, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında şunları söyledi: “Sağlık en değerli hazinedir” anlayışı ile tüm insanlığın bu değerli hazinesini korumaya kendilerini vakfetmiş bir mesleğin mensupları olan başta hekimler olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının ne kadar kutsal bir görevi ifa ettiklerinin farkındayız. Bu kutsal mesleği fedakar ve özverili bir şekilde saat gözetmeksizin icra eden tıp mensupları sadece kaliteli bir yaşam sağlamak adına değil, aynı zamanda sağlıklı nesiller yetiştirmek adına da görevlerini yerine getirmektedirler. Gerek mesleğin zor koşulları ve gerekse günümüz şartlarının yüksek temposu hekimlerimiz başta olmak üzere sağlık çalışanlarını yormaktadır. Günümüzde ’önce insan’ anlayışı benimsenirken herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Bu sebeple hekimlik mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

 

TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, yüzyıllar boyunca devam eden geleneksel tıp yöntemleri yerini modern tıbba bırakmıştır. Modern tıp alanındaki gelişmeler Cumhuriyetin kuruluşu sonrası hızlı bir şekilde devam etmiş, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilerde ülkemiz önemli bir noktaya ulaşmıştır. Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

 

AKÇELİK BİLGİ VERDİ

Akçelik, Nokta Mevkii’ndeki yeni binasında hastane olarak hizmet vermeye başlayan Özel Kırıkkale Yaşam Hastanesi konusunda da 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle şu bilgileri verdi: “Kırıkkale’ye uzun yıllar Tıp Merkezi olarak sağlık hizmeti sunan YAŞAM markası, yeni yılla birlikte yeni yerinde YAŞAM HASTANESİ olarak sağlık hizmetlerini sürdürmeye başlamıştır. Hastanemiz 75 yatak, 20’nin üzerinde Uzman Hekim, Fizik Tedavi Uzmanı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı, Eczacı, Diyetisyen, Radyoloji Teknisyenleri, Elektonöro Fizyoloji Teknikeri, ATT Uzmanları, Hemşire ve Ebelerle sağlık hizmeti vermektedir. Hastanemizde Kırıkkalemizin yakından tanıdığı çok başarılı hekimler Uzman Hekim Dr. Bayram Işık’ın Başhekimliğinde görev yapmaktadır.

 

HASTANENİN HEKİM KADROSU

Hastanemizin hekim kadrosu şu şekilde oluşmuştur: Dr. Bayram Işık Genel Cerrah, Mesul Müdür ve Başhekim olarak görev yapıyor. Dr. Şenol Önder Göz Hastalıkları Uzmanı ve Mesul Müdür Yardımcısı, Dr. Mehmet Öncel Genel Cerrah, Dr. Emrah Topbaş Üroloji Uzmanı, Abdulkadir Yanartaş Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Dr. Bülent Yıldız Dahiliye-İç Hatalıkları Uzmanı, Dr. Kürşat Sayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Dr. Kadir Fırat KBB Uzmanı, Dr. Kenan Dedeoğlu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Dr. Ahmet Salih Yazar Çocuk Hatalıkları Uzmanı, Dr. Yıldız Kök Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Dr. Alparslan Akkurt Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Dr. Ahmet Keçecioğlu Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Dr. Arslan Öcal Kardiyoloji Uzmanı, Dr. Cihan Kutluca Radyoloji Uzmanı, Dr. Çiğdem Karaer Acil Hekim, Doç. Dr. Pınar Özuğuz Cildiye Uzmanı, Dr. Fatma Bayram Acil Hekim, Dr. İbrahim Yılmaz Psikiyatri Uzmanı, Dr. Mustafa Tuncer Mavuş Dahiliye Uzmanı, Dr. Naim Ulusan Enfeksiyon Hatalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı, Dr. Özlem Latife Yılmaz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yapıyor.

 

75 YATAK KAPASİTELİ

8 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan hastanemiz 75 yatakla hizmetini sürdürüyor. Hastanede 15 adet Yoğun Bakım Ünitesi yatağı bulunuyor. 4 adet de Yenidoğan Çocuk Ünitesi yatağı bulunmakta. 3 adet ameliyathanesi olan hastanemizde her türlü cerrahi operasyonlar rahatlıkla gerçekleştirilebilmekte. Sağlık hizmeti vermeye başladığımız günden bu yana çok başarılı operasyonlar yapılmıştır. Hastanemizde donanımlı bir Acil Servis oluşturuldu. Servis her türlü vakaya bakabilecek kapasitede. 3 adet tam donanımlı Ameliyathane, 15 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, 4 yataklı Yeni Doğan Çocuk Ünitesi, tam donanımlı Fizik Tedavi Merkezi yer alıyor. MR, Tomografi ve Ultrasyon ve diğer görüntüleme merkezi ve cihazları ile de hizmet vermekte olan hastanemiz 6 kata yayılmış durumda. Giriş katta Acil Servis, Danışma ve Psikiyatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ortopedi, Dahiliye 1, Genel Cerrahi, Kadın Doğum 1-2 bulunuyor.

 

KATLARDAKİ BÖLÜMLER

Birinci katta Nöroloji, Üroloji, Kardiyoloji, Cildiye, KBB Poliklinik, NST, Çocuk Hastalıkları, Göz, Dahiliye 2, Ultrasonografi, Kan Transfüzyon, Yönetim, Hastane Müdürü, Hasta Hakları, Ofis ve Kafeterya bulunuyor. 2. kat 201’den 213’e kadar, 3. kat 301’den 313’e kadar, 4. kat 401’den 413’e kadar hasta odaları ile dolu. 5 katta 501’den 506’ya kadar hasta odaları ile birlikte Yoğun Bakım Ünitesi, Yoğun Bakım Bilgilendirme Servisi, Anne Uyum Odası bulunuyor. 6. katta ise Ameliyathaneler, Doğumhaneler ve Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi hizmet veriyor. Eksi 1. katta Fizik Tedavi Ünitesi ve Eczane yer alırken, eksi 2. katta ise Tomografi, MRI, Mamografi, Kemik Dansitometre, Kan Alma, Laboratuar ve Morg bulunuyor.”

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Akçelik uzun zamandır uğraş verdikleri hastanenin hasta kabul eder hale gelmesinden büyük gurur duyduklarını söyledi. Hastanenin açılmasında ve bugünlere gelinmesinde emeği geçenleri işaret eden Akçelik, bürokrat, sağlık ekibi, yerel idareciler, Valilik, Sağlık İl Müdürlüğü ve milletvekillerine de teşekkür ettiklerini söyledi. Akçelik, hastane kapasitesi konusunda da bilgiler vererek, “Kırıkkalemizin yanı sıra çevre il ve ilçelere de hizmet verecek kapasitede uzman hekimlerden oluşan bir kadro, yıllardır birlikte çalıştığımız deneyimli bir ekip, teknolojik tıbbi cihazlar ve 75 yatakla hizmet verir durumdayız. Hastanemizde her türlü operasyonu gerçekleştirecek kadromuz, imkanımız ve ekipmanımız var. Bunun yanı sıra ilimiz için büyük bir iş gücü ve istihdam kapısı açmış olduk. Mutluyuz, gururluyuz, Kırıkkalemize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutluyor, mesleklerinde başarılarının daim olmasını diliyoruz” dedi. Hastanenin Kırıkkale’ye ekonomik değer kattığını, önemli bir marka haline geldiğini de belirten Akçelik, 200 civarında da personel istihdamı ile çok ciddi bir yatırım oluşturduklarını açıkladı.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Manşet Yazarlar

Sen, sen hoş geldin!

Bir pazartesi gecesi geldin aramıza.Kararmış kalplerin,zulüm ile boğulmuş dünyanın aydınlığı olarak geldin.Zalimlerin koltukları sallandı,yetimlerin yüzü güldü,kurumuş gök yüzü yağmur bulutları ile doldu,kimsesizlerin sahibi,yetimlerin hamisi,fakirlerin dostu,kız çocuklarının babası oldun.Hoş geldin...
post-image
Manşet

Gençer ailesinin acı günü

Kırıkkale’nin sevilen simalarından, Kırıkkale Şehit Aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi Nebahat Gençer hayatını kaybetti. SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Şehit aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi, Şehit Serhat...
post-image
Manşet

Kırıkkale’de uyuşturucu operasyonu

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale’de uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptıkları öne sürülen sokak...
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
Haber Yükle