AK yönlerden gür sesler

Yerel seçimlerin son hızla yaklaştığı,kişilikli,ahlaklı,seviyeli,yaşantısı ile topluma örnek,güler yüzlü,yardımsever,gönülleri feth eden insanların aday gösterileceği bütün parti liderleri tarafından kriter olarak belirlenmiş konular. Adaylar nasıl tesbit edilecek bakalım bekleyip göreçeğiz.

Aday belirleme konusunda belirtiğimiz kriterlere daha önceleri uyulmaması,akrabağcılık,yandaşcılık,çıkarcılık,ikili münasebetler,Genel Merkez dostluk ilişkilerinin ön planda tutulması ,gene mi aynı şeyleri  yaşayacağız sorusunu akıllara getirmiyor değil.

Yerel seçimlerde bir çok yeni yüzün aday adaylıklarını açıklamaları Kırıkkale siyasetini renklendirirken,Aday belirleme sürecinde bir çok kriter belirleyen Genel Merkezlerin açıklamalarına ne kadar uyacakları,seçmenin arayış içinde olduğu güler yüzlü,sempatik,kişilik sahibi,çıkar ilişkileri olmayan,karşılık bulmuş,seçmenin ayağına giden,gönüllere girmiş adaylarının çabalarının üzerine gene oyunlar mı oynanacak.

Tek derdi konum olan,her şeye evet deyip hiç bir iş yapmayan,emir vermekten hoşlanan,ayağa gitmek yerine ayağa davet eden,dünyalık gayelerini ön plana alarak seçmenini unutan bir adayı her halde  kimse istemez.Güçlüymüş gibi görünen güçsüzlerden Kırıkkale çok çekmiş olup,ahlakı,söylevi ve yaşantısı güçlü adaylarla seçime gitmek Kırıkkale için bir kazanım olacaktır diye düşünmekteyim.

İl Başkanlarına sesleniyorum,kendinize veya vekillerinize yakın isimler halktan karşılık bulmamakla beraber,halka yakın insanların halk nezninde karşılık bulduğu tüm toplumlarca aşikardır.Bakın geçmişe adil idareciler hep dillerde hayırla yaad edilmekte(Hz. Ebubekir Ömer,Sultan Mehmet,Yavuzlar,Kanuniler) gibi.Hayırsızlar ve halkına zulmedenlerin,sözlerine itibar edilmeyip,zalim,halkından uzak hayat yaşayan idareciler hakkında halkın ne söylediklerini söylemeye haya etmekteyim.

Siz siz olun ki artık seçimden seçime hatırladığınızı söylediğiniz,haya perdesi yırtılmış,toplumda karşılığı olmayan,sözünün nereye gittinden habersiz,somurtkan,toplumdan uzak,görünce insanların kaçtığı,makamlarında kerhen ziyaret edilen adaylarla seçime gitmeyin neden mi KAYBEDERSİNİZ.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Manşet Yazarlar

Sen, sen hoş geldin!

Bir pazartesi gecesi geldin aramıza.Kararmış kalplerin,zulüm ile boğulmuş dünyanın aydınlığı olarak geldin.Zalimlerin koltukları sallandı,yetimlerin yüzü güldü,kurumuş gök yüzü yağmur bulutları ile doldu,kimsesizlerin sahibi,yetimlerin hamisi,fakirlerin dostu,kız çocuklarının babası oldun.Hoş geldin...
post-image
Manşet

Gençer ailesinin acı günü

Kırıkkale’nin sevilen simalarından, Kırıkkale Şehit Aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi Nebahat Gençer hayatını kaybetti. SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Şehit aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi, Şehit Serhat...
post-image
Manşet

Kırıkkale’de uyuşturucu operasyonu

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale’de uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptıkları öne sürülen sokak...
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
Haber Yükle