Yol yakınken dönün

erdal-bolaglu-tecavuz

CİNSEL İSTİSMARA UĞRAYAN MAĞDUR TECAVÜZCÜSÜYLE EVLENDİRİLSİN

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, AK Parti’nin yine skandal bir önergeye imza attığını belirterek, TBMM’de tecavüze uğramış çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda cezasının ertelenmesini istedi.

 

TECAVÜZCÜNÜN TECAVÜZE UĞRAYAN İLE EVLENMESİ

MHP İl Başkanı Baloğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri yer verdi; “Kırıkkale Milletvekilimiz Ramazan Can’ında bulunduğu bir kaç AKP milletvekilinin görüşülmekte olan yasaya ek madde olarak kısaca ‘Tecavüzcünün Tecavüze Uğrayan ile Evlenmesi’ halinde bir defaya mahsus affedilmesini içeren yasa teklifinde bulunduklarını çok bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Bu konuda idam yasasını özlemle bekleyen topluma gece sürprizi hazırlayan zihniyeti şimdilik sadece kınıyorum”

 

KANDIRDIK DEYİN AMA BU TASARIYI GERİ ÇEKİN

“Önümüzdeki günlerde TBMM’de tekrar görüşülmesi düşünülen teklif, teklif edenlerce geri çekilmemesi halinde Türk toplumu ve vicdanı çok büyük yara alacaktır. Amaç nedir? Hangi aklı başında insan bunu kabul edebilir. 60 yaşındaki tecavüzcüsü ile evlenmek zorunda bırakılacak bir gencecik fidan aynı acıyı kaç yıl daha yaşamak zorunda kalacak. Buradan yasa teklifi sahiplerine üslubunca uyarı bulunmak istiyorum. Bu hatadan derhal vazgeçin. Bu tasarıya kendi partinizin kadın milletvekilleri ve vicdan sahibi diğer milletvekilleri bile destek vermez. Veremez. Gelin yol yakın iken bir hata yaptık deyin, kandırdık deyin ama bu tasarıyı geri çekin” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Kırıkkale’de Asayiş Uygulamaları

Kırıkkale’de düğünlere yapılan asayiş uygulamalarında 11 kişiye, “silah bulundurma ve silahla havaya ateş etmek” suçlamalarıyla işlem yapıldı. Kırıkkale’de düğünlere yapılan asayiş uygulamalarında 11 kişiye, “silah bulundurma ve silahla havaya...
post-image
Güncel Manşet

Sahtekar sertifikacı tutuklandı

Kırıkkale’de polislerin imzasını taklit ederek kursiyere sahte imzalı sertifika veren özel güvenlik firma şüphelisi savcının itirazı üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi. OPERASYON DÜZENLENDİ 08 Haziran 2018 tarihinde bir ihbar üzerine...
Haber Yükle