Yeni projeler yolda

yeni-projeler-yolda

Avrupa Birliği projeleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü salonunda düzenlenen toplantıya katılan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, yeni projelerin yolda olduğunu söyledi.

 

ÇOK ÖNEMLİ

Vali Haktankaçmaz yaptığı konuşmada, “Proje işi Avrupa Birliği fonlarında, yerel kurumsal kaynaklardan olur. Faydalanmak üzere hazırlanan proje tamamen teknik bir iştir. Projelerin kendi mantığı, çizilmesinde yer alan ve dikkat edilmesi gereken hususlar var. Niyetiniz çok iyi olabilir, çok istekli ve çok arzulu olabilirsiniz. Ama o şekil şartlarına uymadan, zamanlama göz önünde bulundurulmadan hazırlanan bir proje. Hangi fon kaynağından destek alabilir. Düşünülmeden hazırlanan bir projenin kabul edilme şansı çok zayıftır. Dolayısıyla bunların hepsinin bir arada göz önünde bulundurulması gerekiyor. Sivil toplum kuruluşlarından ve kamu kurumlarından olsun bizatihi oturup proje yapacak bir eğitim faaliyeti düzenleyelim istedim. Tabi ki sizler bu konularda birkaç günlük eğitimin sonunda ciddi bir birikim elde edeceksiniz. Bu elde ettiğiniz bilgileri paylaşmanızda çok önemli”

 

OLUMLU DÖNÜŞ OLACAK

“Gerek proje hazırlama, gerekse hangi projeye nerelerde finansman bulunabilir konusu olsun, burada eğitim verecek arkadaşlarımızın ikisi de, bu alanda kendilerini çok iyi yetiştirmiş kardeşlerimizdir. Kırıkkale’mizin geneli itibari ile söylüyorum. Bu tür fonlardan daha fazla istifade etmemiz gerekli. Çünkü proje deyince herkes Avrupa Birliği fonlarını anlıyor. Artık ulusal kaynaklardan, bakanlıklarda çeşitli konularda kaynak kullandırıyorlar” dedi. Daha sonra projelerin hazırlanması konusunda örnekler vererek açıklamalarda bulunan Vali Haktankaçmaz, “İnşallah bundan sonra bu tür toplantılar sizden alacağımız geri dönüşler çerçevesinde devam edecektir. Genel olarak proje hazırlama kültürünü kurumlarımıza, derneklerimize yaygınlaştırabilirsek, eminim ki bunun çok yakın zamanda olumlu dönüşlerini alacağız” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Feci kazada 10 kişi yaralandı

Kırıkkale’de iki otomobilin çarpıştığı kazada, 3’ü çocuk, 10 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 30’uncu kilometresinde meydana geldi. Bünyamin Altınok yönetimindeki 06 FG 4542 plakalı otomobil, karşı yönden gelen...
post-image
Güncel Manşet

Şehitlikte bayramlaşma

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlikteki program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dua etmesiyle başladı. Vali...
Haber Yükle