Ulusal Ajans projesiyle ülkeler buluştu

Ulusal Ajans tarafından desteklenen Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulunun da paydaşı olduğu ‘Matematik ve Bilimde Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme’ projesinin ilk etkinliği İngiltere’de yapıldı.

 

4 KİŞİLİK ÖĞRETMEN EKİBİ
Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulu Ulusal Ajans KA219 Eğitim Hareketliliği kapsamında İngiltere, İtalya, İspanya ve Türkiye ayakları bulunan ‘Matematik ve Bilimde Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme’ adlı projenin ilk hareketliliği için İngiltere Malvern St. Matthias İlkokulu ziyaretini 4 kişilik öğretmen ekibi ile gerçekleştirdi.

 

BİLGİ SAHİBİ OLMALARI
Proje Koordinatörü ve Okul Müdürü Ömer Tanju Cihan proje hakkında, “Proje ile öğretmenlerimize farklı ülkelerde matematik ve fen eğitimlerinin nasıl yapıldığı buralarda uygulanan yöntem ve tekniklerin neler olduğunun yerinde ve küçük uygulamalar ile gözlemlenip bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Projemize katılan ülkelerle de ortak faaliyet kapsamında solo taksonomi çalışmasını yapacağız. Bu çalışma yeni bir öğretim tekniği ve bu alanda okulumuzda diğer öğretmenlerinde bilinçlendirilerek öğrencilerimizin öğrenme kalitesinin artırmak hedefindeyiz” dedi. Ayrıca proje kapsamında İngiltere, İtalya ve ispanya ülkelerinden de 23-28 Nisan arasında Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokuluna ziyaretler gerçekleşecek.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle