Taklacı Güvencinler Derneği açıldı

taklaci-guvercin

Kırıkkale Taklacı Güvercin Sevenler Derneği’nin müzik eşliğindeki sezon açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Güvercin sevenlerin de katıldığı açılışta güvercinler 50-1000 TL arasında alıcı buldu.

 

ÇEKİLİŞ İLE ALTIN

Sezon açılışına Kırıkkale’nin yanı sıra Ankara, İstanbul, Nevşehir, Niğde, Eskişehir, Kayseri, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Kırşehir, Yozgat, İzmit, Kırşehir Kaman. Bursa İnegöl ve Bilecik Bozüyük’ten gelen güvercin dernekleri de katıldı. Taklacı Güvercin Severler Derneği’ndeki mezatta her yöreden getirilen en güzel güvercinler açık artırma yöntemiyle tek ve toplu halde satışa sunuldu. Taklacı Güvercin Sevenler Derneği’nde satılan bilet karşılığında yapılan çekilişi kazanan 2 kişiye 2 çeyrek altın verildi. Ayrıca Dernekte çiğ köfte ve meşrubat ikramında da bulunuldu.

 

İNSANLARI ÇEKİYORLAR

Kırıkkale Taklacı Güvercinler Derneği Başkanı Hacı Hüseyin Coşkun yaptığı konuşmada, “Güvercin bir sanattır ve burada bulunan güvercin severler bu sanatı icra etmeye çalışıyorlar, dostluklar, arkadaşlıklar kuruyorlar. Türkiye nin dört bir yanından gelenlerle birlikte kaynaşarak birbirlerine yardımcı oluyorlar. Böylece Kırıkkale’yi güvercin severler olarak tüm Türkiye’ye tanıtmaya çalışıyoruz. Ülkemizin turist çektiği gibi biz de memleketimize insanları çekiyoruz” dedi.

 

AYRI BİR SANAT

Ankara Efsane Güvercin Sevenler Derneği Başkanı İlhami Fidanboy ise 40 yıldır baba mesleği güvercinlerle iç içe olduklarını söyledi. Fidanboy, “Bu, ayrı bir sanat, ayrı bir meslek, Kırıkkale’den 25 yıldır bunun ticaretini yaparız. Biz güvercin sevenler olarak çok büyük dostluklar, arkadaşlıklar kurduk” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle