“Sokakta Satranç Var!”

satranc

Türkiye Satranç Federasyonun başlatmış olduğu ve tüm Türkiye de adım adım yaygınlaşan “Sokakta Satranç Var!” projesinin 2. Etkinliği Kırıkkale’de gerçekleştirildi. Projenin sürdüğü 11-18 Eylül tarihleri arasında Şehitler Parkı’nda açılan satranç takımları ile öğrenciler ve veliler gün boyu satranç oynadılar.

 

TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATILDI

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Vural; “Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ülke genelinde başlatılan ‘Sokakta Satranç Var Projesi’ Kırıkkale’de de ilgi görüyor. “Türkiye Satranç Federasyonumuzun Türkiye genelinde başlatmış olduğu ‘Sokakta Satranç Var Projesi’ kapsamında bugün de Kırıkkale’mizde satranç sporcularımızla ve katılan genç ve ailelerimizle projenin uygulamasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz.”

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

“Bu projede satrancın görünürlüğünü, ilimizde yaygınlaştırılmasını ve elde ettiğimiz görseller ve çalışmalar sonucunda gerekli kurum ve kuruluşlarla yapacağımız iletişim ile Kırıkkale’mize Satranç Sporuna olan ilginin artması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda böyle bir projeyi gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Elimizden gelen gayreti sergilediğimiz gibi tüm Kırıkkale’deki sporcularımızın, ailelerimizin, öğretmenlerimizin, antrenörlerimizin de bu projeye katkı sağladığını biliyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen Satranç İl Temsilcimiz Bülent Köksal’a ve Ulusal Hakemimiz Mahmut Meriç’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Feci kazada 10 kişi yaralandı

Kırıkkale’de iki otomobilin çarpıştığı kazada, 3’ü çocuk, 10 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 30’uncu kilometresinde meydana geldi. Bünyamin Altınok yönetimindeki 06 FG 4542 plakalı otomobil, karşı yönden gelen...
post-image
Güncel Manşet

Şehitlikte bayramlaşma

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlikteki program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dua etmesiyle başladı. Vali...
Haber Yükle