Şıkıdım’dan Aşure ikramı

sikidim-asure

Şıkıdım AVM Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikramında bulundu. Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure ikramında bulunan Şıkıdım AVM Sahibi Recep Aksoy, aşure dağıtımının geleneksel olarak devam edeceğini söyledi.

 

GELENEKSEL HALE GETİRDİK

Yapılan aşure kaplara konularak vatandaşlara ikram edildi. Vatandaşlara aşure ikram etmeyi uygun gördüklerini belirten Şıkıdım AVM Sahibi Recep Aksoy, “Allah herkesin hayrını kabul etsin. Muarrem ayı bizler açısından önemli bir ay. Aşure önemli bir yemek. Çünkü Hz. Nuh’un gemisinde olanların elinde kalan ezrakla yapılan bir yemek olarak inanılır. Muaherrem ayı hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Hicrî senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günü Âşura Günü olduğunu ifade eden Şıkıdım AVM Sahibi Recep Aksoy  “Âşura gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır.” dedi. Kerbelalar yaşamak istemediklerinin altını çizen Aksoy ‘Hazreti Peygamber de, Hazreti Ali de, torunu Hazreti Hasan ve Hüseyin de bize şunu öğretti: ‘Can kutsaldır, can azizdir. Kim ki bir cana kastederse bütün bir aleme kasteder.’ Kerbela bize zalimin değil mazlumun yanında, Hakk’ın yanında, insani değerlerin yanında durmayı öğütleyen acı bir hadisedir” diye konuştu. Vatandaşlar ise aşure ikramından dolayı Şıkıdım AVM’ye teşekkür etti.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
Haber Yükle