Bir de İHATA DUVARI çıktı

TREN HATTI YOL GÜZERGÂHINDA İKAMET EDEN VATANDAŞLAR NE YAPACAKLAR!

ÖZEL HABER / KADİR YAHŞİ

 

Kırıkkale’nin Bahçelievler Mahallesi sakinleri, tren yolu altında yapılan ve Yeşilöz Caddesi boyunca yapımına devam edilen ihata duvarına tepki gösterdi. Mahalle sakinleri ana yola geçmek için üst geçit istiyor.

 

BÜYÜK SORUN OLACAK

Kırıkkale’nin şehir merkezinden geçen ve yıllardır çözüme kavuşturulamayan tren yolu, yine bir sorunu doğurmanın eşiğinde. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD)’ye ait ve şehrin merkezinden geçen yük-yolcu treninin şehir dışına taşıma çalışması başarılı olamayınca, vatandaşların raylar üzerinden geçmemesini önlemek için önce demir parmaklık, şimdi ise 2 metre yüksekliğinde ihata duvarı örülüyor. Mahalle sakinleri ise üst geçit yapılmasını aksi takdirde geçiş için sorun yaşayacaklarını söylüyor.

 

VATANDAŞLARDAN TEPKİ YAĞIYOR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde “Şehir merkezinden geçen tren hattını şehir dışına taşıyacağız” ifadesiyle halka söz vermesi ve Saygılı’nın başkanlık görevine gelmesiyle birlikte maliyetinin yüksek olduğu iddiaları neticesinde projenin iptal olduğu aşikar. Dolayısı ile yük-yolcu treninin şehir dışına taşınması projesi yine hayal oldu. Vatandaşların raylar üzerinden geçmesini önlemek amacıyla da, kendilerince önlem alan Kırıkkale Belediyesi ve TCDD ekiplerine, tren güzergahında ikamet eden vatandaşlardan tepki yağıyor.

 

ÜST GEÇİDİN ASANSÖRÜ ÇALIŞMIYOR

Yaklaşık 2 ay önce Bahçelievler Mahallesi’ne yapılan Şehit Ramazan Akçadağ üst geçidi hemzemin geçidine yakın yapıldığı için beklentileri karşılamadı. İddiaya göre üst geçidin Carrefoursa AVM yetkilileri tarafından AVM’nin bulunduğu bölgeye yaptırıldığı da öne sürülüyor. O bölgede yaşayan vatandaşların kafalarında bu soru işaretleri varken, birde ihata duvarının örülmesi halkı isyan ettirdi. Ayrıca yapılan üst geçidin asansörünün hala çalışmadığı belirtiliyor. Engelli ve yaşlıların kullanması için yapılan asansörün ne zaman faaliyete geçeceği belli değil.

 

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle