Şehit Yalçın, dualarla anıldı

UNUTMADILAR

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesinin geleneksel hale getirdiği şehitlerimizi yıl dönümlerinde kabirleri başında anma programları aralıksız devam ediyor. Son olarak 05 Eylül 2008 tarihinde şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın şehit oluşunun 8 yılında dualarla anıldı.

 

BAŞKAN ÖCAL, BİLGİ VERDİ  

Düzenlenen programda Şehit Suat Yalçın hakkında misafirleri bilgilendiren Dernek Başkanı Rıfat Öcal “Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın, 2001 yılında Beytepe Uzman Jandarma Okulundan mezun olmuş ve ilk görev yeri olan İzmir İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.

 

AİLESİ BİZLERE EMANET

2007 Yılında Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz Suat Yalçın, 05.09.2008 tarihinde Ziyaret – Tütünocak Köyü mevkiinde vatanın bölünmez bütünlüğü için yapılan görev esnasında bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada şahadet mertebesine ulaşmıştır. Bir çocuk babası olan Şehidimiz Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir”

 

RUHLARI ŞAD OLSUN

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz” Şehitlerimizden Suat Yalçın’ı şahadetinin 8. Yılında anma amacıyla düzenlenen program vesilesiyle Derneğimizde bir aradayız. Gerek program kapsamındaki hazırlıkların yardımlaşma ile evlerde hazırlanmış olması dolayısıyla şehitlerimizin yakınlarının aralarındaki yakınlığın güçlü olduğunu görmek gerekse Şehit yakınlarımız ile Gazilerimizin arasındaki samimiyet şahsımı ziyadesi ile memnun etmiştir. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan yakınlarına ve gazilerimize her zaman gerekli ilgi ve alakayı göstermek onlara her türlü yardımı yapmak bizlerin en önemli görevidir. Şehidimiz Suat ve bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Gazilerimize sağlık ve güzel günler dilerim”

 

KABRİ BAŞINDA ANILDI

Dernekte ikram edilen yemek sonrası İl Müftülüğü Hac İşleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar tarafından Kuranı Kerim okundu dua edildi. Dernekte düzenlenen program Kırıkkale Şehitliğinde devam etti. Şehit Uzman Jandarma Çavuş Suat Yalçın’ın kabri ziyaret edilerek Şehitlik Camii din görevlisi Yalçın Demirel tarafından Kuranı Kerim okundu dua edildi. Yalçın ailesinin kederlerini paylaşan dernek üyeleri diğer şehit kabirlerini de ziyaret ederek dua okudular. Dernek üyeleri Şehitlikteki diğer şehitlerin kabirlerini de ziyaret ederek dualar okudular.

 

PROTOKOL AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

Düzenlenen programa Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, Meteoroji Müdürü Nazım Kul, İl Müftlüğü Hac İşleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yardımcısı Mustafa Saylam, Vali Yardımcısı Rıfat Ata, Mehmet Yıldız ve Abdullah Aslaner’in eşleri, İl Müftüsü Bekir Gerek ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü Bozdemir’in eşi katıldı.

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle