Şebekenin tasfiyesini destekliyoruz

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, parti il binasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.

 

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

İktidar tarafından ‘Torba Yasaya’ konulan özelleştirme maddesine sert tepki gösteren Vurgun, “Artık, buna torba demek de mümkün değil, çünkü daha çok çuvala benziyor. Çünkü ne bulmuşlarsa atmışlar içine. Bu torba yasa ile Türkiye’nin en önemli, en stratejik kuruluşları Özelleştirme İdaresi’ne devredilecek. Ülkenin 200 yıllık, 300 yıllık kurumlarının bütün malları; hatta masasından sandalyesine kadar satışa çıkarılacak ve sonunda kapılarına kilit vurulacak” dedi.

 

RIZA GÖSTERMELİYİZ

Vurgun, açıklamalarında FETÖ/PDY terör şebekesinin devletten tasfiyesine de her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.    Saadet Partisi İl Binasında haftalık olağan basın toplantısını düzenleyen Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, Meclis’e sunulan torba yasa ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

HER TÜRLÜ DÜZENLEME

Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini, Saadet Partisi olarak böyle bir dönemde,  ülkenin birlik ve beraberliğini sağlayacak, bu milletin kardeşliğine katkı yapacak her türlü adımı desteklediklerini ifade eden Vurgun,”Devletin içine yerleşmiş ihanet şebekelerinin tasfiyesi için yapılacak her türlü düzenlemeyi destekleriz. Yaşanabilir bir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin kurulmasına zemin oluşturacak her türlü girişimin arkasındayız. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu bu olağanüstü hal ortamının kısır bir siyasi fırsatçılığa dönüştürülmesine de asla rıza gösteremeyiz” diye konuştu.

 

TAM BİR İFLAS ETMİŞ TÜCCAR MANTIĞI

Meclis’e sunulan ve devletin kurumlarının Özelleştirme İdaresine devredilmesine yönelik yasa maddesini “Siyasi Fırsatçılık” olarak niteleyen Vurgun, torba yasaya yönelik eleştirilerde bulundu.  Vurgun, şunları kaydetti: “Artık buna Torba demek de mümkün değil, çünkü daha çok çuvala benziyor. Ve yine çünkü ne bulmuşlarsa atmışlar içine. Bu torba yasa ile Türkiye’nin en önemli, en stratejik kuruluşları Özelleştirme İdaresi’ne devredilecek. Ülkenin 200 yıllık, 300 yıllık kurumlarının bütün malları; hatta masasından sandalyesine kadar satışa çıkarılacak ve sonunda kapılarına kilit vurulacak.

 

 

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
Haber Yükle