Saygılı’dan sürpriz ziyaret

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

YAKINDAN İLGİLENDİ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Osmangazi Mahallesinde ikamet eden engelli Ekrem Can ve Alper Han’ın Annesi Fatma Hanım’ı evinde ziyaret etti. Ziyarette Saygılı, Fatma Hanım’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Yaklaşık 1 saat süren ziyarette engelli kardeşler Ekrem Can ve Alper Han ile yakından ilgilenen Saygılı, aile ile sohbet etti.

 

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Başkan Saygılı, ziyarette yaptığı konuşmada “Ekrem Can ve Alper Han’ı büyük bir özveri ve sevgiyle büyüten Fatma Hanımı evlerinde ziyaret ettik ve Kadınlar gününü kutladık. Bu vesile ile tüm engelli annelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

HAYATIMIZIN HER ALANINDA
Saygılı, “Kadını veya erkeği, aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız. Bizler, insan onurunu yok sayan ve yaşanan pek çok acının da müsebbibi olan çarpık zihniyetlere karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Esasen, bu tür cinsiyetçi bakış açıları, bizim değerlerimizle, tarihimizle, sosyal hayatımızın dinamikleriyle de bağdaşmıyor. Kendi tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak, kadının her alanda varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle