Projesi kabul olan tek okul

yildirim-beyazit-anadolu-lisesi

YILDIRIM BEYAZIT ANADOLU LİSESİ’NİN  ERASMUS + BAŞARISI

 

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Ana Eylem 2 (KA219) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında Kırıkkale’de projesi kabul edilen tek okul olmanın ve okul olarak 3’üncü Avrupa Birliği projesine imza atmanın gururunu yaşıyor.

 

GURURUNU YAŞIYORLAR

2016 Teklif Çağrısı Dönemi Erasmus Plus Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri başvuru sonuçları T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı – Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklandı. Bu kapsamda diğer program ülkelerindeki Ulusal Ajanslara yapılan başvurular içerisinde projesi kabul edilen 254 Türk okulu arasına girmeyi başaran Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi elde ettiği bu başarının gururunu yaşıyor.

 

HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

İspanya  (Gevorâ), Yunanistan (Ioannina) ve Türkiye (Kırıkkale)’den 3 okulun katılımıyla yoğun uğraşlar sonucunda hazırlanan “T4T – Towns For Teens – Teenagers’ Daily Life / T4T – Gençler İçin Şehirler – Gençlerin Günlük Yaşamları ” isimli projenin ortaklarından biri olan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, toplam 99.860 Euro bütçeye sahip bu projeyi gerçekleştirmek için Ulusal Ajans vasıtasıyla Avrupa Komisyonu’ndan 23.210 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

 

18 ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ PLANLIYOR

2016 (Eylül) – 2018 (Ağustos) yılları arasında gerçekleştirilecek olan proje, daha kapsayıcı bir eğitim modelinin oluşturulması, öğrencilerin dijital becerilerinin ve İngilizce yeterliliklerinin geliştirilmesi ve proje ortağı şehirlerin gençler için daha cazip ve destekleyici şekilde tasarlanması amacını taşıyor. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi bu proje kapsamında projeye ortak olan diğer ülkelere 12 Öğretmen ve 18 Öğrenci hareketliliği planlıyor.

 

AVRUPA KAPILARI AÇILACAK

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mahmut Kaya okul olarak 3. Avrupa Birliği Projesine başlayarak büyük bir başarıya daha imza attıklarını belirtti. Projenin asıl amacının proje ortağı şehirlerde gençler için daha iyi sosyal yaşam alanları oluşturma konusunda farkındalık yaratmak olduğunu ve bu proje ile Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerine farklı ülkeleri ve kültürleri görme, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergileyebilme ve yabancı dillerini geliştirebilme olanaklarını sağlayacak Avrupa kapılarını açtıklarını söyledi.

 

mudur-kaya

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Kırıkkale’de Asayiş Uygulamaları

Kırıkkale’de düğünlere yapılan asayiş uygulamalarında 11 kişiye, “silah bulundurma ve silahla havaya ateş etmek” suçlamalarıyla işlem yapıldı. Kırıkkale’de düğünlere yapılan asayiş uygulamalarında 11 kişiye, “silah bulundurma ve silahla havaya...
post-image
Güncel Manşet

Sahtekar sertifikacı tutuklandı

Kırıkkale’de polislerin imzasını taklit ederek kursiyere sahte imzalı sertifika veren özel güvenlik firma şüphelisi savcının itirazı üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi. OPERASYON DÜZENLENDİ 08 Haziran 2018 tarihinde bir ihbar üzerine...
post-image
Güncel Manşet

Feci kazada 10 kişi yaralandı

Kırıkkale’de iki otomobilin çarpıştığı kazada, 3’ü çocuk, 10 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 30’uncu kilometresinde meydana geldi. Bünyamin Altınok yönetimindeki 06 FG 4542 plakalı otomobil, karşı yönden gelen...
Haber Yükle