Öğrencilerden şehitlik ziyareti

sehitlik-ziyareti

Gürler İlköğretim Okulu Müdürü Ercan Ayan, öğretmen arkadaşları ve bir grup öğrenci ile birlikte Şehit Aileleri ve Gazilei Derneği’ni ziyaret edip, manevi destek verdiler.

 

RUHLARI ŞAD OLSUN

Düzenlenen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal, dernek faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi verdi. Ziyarette konuşma yapan Okul Müdürü Ercan Ayan, “Aziz şehitlerimizin hatıralarını saygı ile yaad etmek, ailelerinin ellerini öpmek ve manevi destek vermek, kabirleri başında birer fatiha okumak ve öğrencilerimizi vatan ve bayrak aşkıyla yetiştirmelerine katkı sağlamak için bugün sizleri ziyaret etmek istedik. Bütün şehitlerimizi bir kez daha anıyor, manevi huzurlarında eğiliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Siz ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

 

BİLGİLER VERDİ

Kırıkkale Şehitler Albümü ve derneğin faaliyetlerini içeren dergi, Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından okul adına okul müdürü Ercan Ayan’a ve ziyarete gelen öğrencilere hediye edildi. Dernek ziyareti sonrası Kırıkkale Şehitliği ziyaret edilerek, şehit kabirlerine karanfil bırakıldı. Şehit analarının ellerini öpen öğrencilere Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından şehitlik hakkında da bilgi verildi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle