MKE’nin 2 yıl deneyim şartı kalkacak mı?

mke

Makine Kimya ve Endüstrisi Kurumu(MKEK)’nun Kırıkkale’de bulunan fabrikalarına son personel alımında koyduğu 2 yıl deneyim şartının geçici olduğu açıklandı. İl Genel Meclis Üyesi Ekmel Cönger’in araştırma önergesi üzerine açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, şartın firmanın talebi üzerine konduğunu, sadece son alımı ilgilendirdiğini söyledi.

 

ÖNERGELER GÜNDEME ALINMADI

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarına devam etti. Meclis, gündemdeki konuları görüşerek karara bağladı. Toplantısı öncesi İl Genel Meclis Üyesi Ekmel Cönger meclise 2 değişik araştırma önergesi verdi. Cönger, Ünal Tamkoç ve Dağıstan Bilgiç tarafından verilen ilk araştırma önergesi “Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe kalkışmasından dolayı OHAL’le ilimizden FETÖ terör örgütünden açığa alınan ve ihraç edilen personel sayıları konusunda meclisimizin bilgilendirilmesini ve araştırılmasını teklif ediyorum” oldu. Meclis Başkanı Çaykara konunun meclis başkanlığıyla alakası olmadığı için bu önergeyi gündeme almayacaklarını söyledi. Cönger’in ikinci önergesi ise Kırıkkale kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan ve her kesimin tepkisini çeken MKEK’nin son personel alımında getirdiği 2 yıl deneyim şartı oldu. Önergede konunun meclis tarafından araştırılarak oluşan mağduriyetin giderilmesi istendi. Bu önergede oylanmadan gündeme alınmadı.

 

BİR DAHA UYGULANMAYACAK

Gündeme alınmayan MKEK’nin son alımlarda getirdiği 2 yıl deneyim şartı konusundaki önergeyle ilgili toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara “Bunu MKEK Genel Müdürlüğü yapıyor. Bu durum en çok siyasileri zor durumda bıraktı. Kırıkkale Milletvekillerimiz konuyla ilgili Genel Müdürümüzle görüştü. MKEK’nın sıvı çelik üretimi konusunda yaptığı yatırımı üstlenen firmanın böyle bir talebi olmuş. Bu talep karşılanırken şart diğer alımlara da yansımış. MKEK Genel Müdürü bize bu şartın sadece bu alımlar için geçerli olduğunu, bundan sonraki alımları ilgilendirmediğini söyledi. Yani bu seferlik uygulanan 2 yıl deneyim şartı diğer personel alımlarında zorunlu olmayacak” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle