MKE evlerinin yerine şehir parkı

sehirparki

Kırıkkale Belediyesi tarafından eski MKE Lojmanlarının bulunduğu 50 dönümlük arazi üzerine, kentin yeni kimliği olacak ‘Şehir Parkı’ kurulma çalışmaları devam ediyor. Şehrin merkezinde bulunan ve görüntü kirliliğine yol açan tarihi MKE Lojmanlarının yerine yenileri yapılacak.

 

YENİ LOJMANLAR YAPILACAK

30 Mart 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler seçimiyle başkanlık görevine seçilen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’nin en iyi yatırım alması amacıyla çalışma gerçekleştiriyor. Seçim döneminde verdiği sözleri yerine getiren Başkan Saygılı, Kırıkkale’ye büyük değer katacak olan ‘Şehir Parkı’ çalışmalarını da yakından takip ediyor.

 

HEDEF: 2017 YILI TEMMUZ AYI

Geçtiğimiz aylar içerisinde başlayan ‘Şehir Parkı’nın kısa sürede bitirilmesi amacıyla çalışmalar hızlı şekilde ilerliyor. 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde halkın hizmetine sunulması belirtilen Şehir Parkı arazisi üzerinde bulunan eski lojmanlar yıkılarak, geçmişte sağladığı olumsuz görüntüsü de tarihe karıştı. Bu çalışmaları önemseyen Başkan Saygılı’nın çalışmaları ise vatandaşlar tarafından takdir topluyor.

 

PARKIN İÇİNDE YER ALAN BÖLÜMLER

Şehir Parkı’nın içerisinde sosyal yaşam merkezlerini, spor alanlarını, bisiklet ve yürüyüş yollarını barındıran büyük şehir parkı için, alanda tesfiye yapılarak havuz çukurları ve alanda yer alacak yapı yerlerinin belirlenme çalışmasına başlandı. Parkın içerisinde ayrıca 3.000 m2 etkinlik çayırı ve sahne, Açıkhava Atölye Alanı, Sergi Duvarları, Açık ve kapalı oturma alanları, oyun tepeleri, ışık oyunlu süs havuzları, kuş evleri, bitki labirenti, renkli bitkiler bahçesi, tırmanma duvarı yer alacak.

 

GEREKEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ

Şehir parkı projesinin 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde Kırıkkale halkının hizmetine sunulacağına dikkat çeken Saygılı,  “Bu proje şehrimize yakışır bir proje olacaktır. Yapılacak bu parkla şehrin kimliği de değişecektir. Bizler her zaman halkımız için çalışıyoruz ve de çalışmaya da devam edeceğiz. Kırıkkale’nin her mahallesine, her sokağına, her caddesine elimizden geldiğince yetişiyoruz. Bunların yanı sıra Halk Günü etkinliğinde de, vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Feci kazada 10 kişi yaralandı

Kırıkkale’de iki otomobilin çarpıştığı kazada, 3’ü çocuk, 10 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 30’uncu kilometresinde meydana geldi. Bünyamin Altınok yönetimindeki 06 FG 4542 plakalı otomobil, karşı yönden gelen...
post-image
Güncel Manşet

Şehitlikte bayramlaşma

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlikteki program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dua etmesiyle başladı. Vali...
Haber Yükle