Liseliler, şehitler için söz verdi

sehitler-icin

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol Tuğ, Öğretmen arkadaşları ve bir grup öğrenci ile beraber şehit ailelerini ve gazileri derneklerinde ziyaret ettiler.

 

BAŞARI BEKLİYORUZ

Dernek başkanı Rıfat Öcal, düzenlenen ziyaretten memnuniyetlerini dile getirirken, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin merak ettiği soruları da cevaplayan Başkan Öcal, öğrencilerden yüzde yüz başarı beklediklerini, derneğin ve şehitliğin velileri ile beraber de ziyaret etmelerini istedi.

 

ÖNÜNÜZDE EĞİLİYORUZ

Okul Müdürü ve aynı zamanda Şehit Jandarma Onbaşı Abdulkadir Tuğ’un kardeşi olan Erol Tuğ ziyaret vesilesi ile yaptığı konuşmada, “Aziz Şehitlerimiz, Yüce vatanımız uğruna canlarınızı feda ettiniz. Haklarınızı ödeyemeyiz. Size minnettarız. Sizlerin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Biz Eğitimcilere düşen emanetiniz olan vatanı, milleti ve bayrağımızı sizler gibi canı pahasına müdafaa etmek ve Vatanını canından çok sevecek nesiller yetiştirmektir” dedi.

 

RUHLARI ŞAD OLSUN

“Değerli Gazilerimiz, sizlere de minnettarız, sizlere ve Şehitlerimizin ailelerine sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyoruz. Bütün Şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi. Dernek ziyareti sonrası Dernek üyeleri ile beraber Kırıkkale Şehitliğini ziyaret eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şehitlikte incelemelerde bulundular. Öğrencilere Şehitlik hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Rıfat Öcal” İlimiz Şehitliğinin 5000 metre kare olduğunu şuana kadar 39 Asker, 15 Polis ve 33 Makine Kimya Kurumu olmak üzere 87 şehidimizin defnedildiğini söyledi. Şehitlik camii din görevlisi Yalçın Demirel tarafından tüm şehitlerimiz ve hayatlarını kaybeden gazilerimiz anısına Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Şehit babalarının ellerini öpen öğrenciler, şehitlerimizin manevi huzurunda başarılı birer öğrenci olacaklarına söz verdiler.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle