Kütüphane hurdaya satıldı

KUTUPHANE

SON YILLARDA SANSASYONLARLA GÜNDEME GELEN KIRIKKALE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE BİR ŞEHRİN TARİHİ HURDAYA SATILDI!

 

Kırıkkale’nin en eski okullarından Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Endüstri Meslek Lisesi) tarihi okul kütüphanesinin hurda olarak satıldığını iddia eden bazı vatandaşlar olaya büyük tepki gösterdiler.

 

OKULUN TARİHİ KIRIKKALE’NİN TARİHİYLE EŞDEĞER
Okulun tarihinin Kırıkkale’nin tarihiyle eşdeğer olduğunu ifade eden Ahmet Ş. isimli bir mezun, “1951 yılında MKE’nin desteğiyle inşaatına başlanan ve 1953 yılında Kırıkkale’deki iş gücüne nitelikli ara eleman kazandırmak amacıyla eğitim öğretim faaliyetine başlayan İş Okulu, daha sonra Sanat Okulu, Sanat Enstitüsü, Endüstri Meslek Lisesi gibi isimlerle faaliyetine devam etmiş, günümüzde de Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretim faaliyetini sürdüren, Kırıkkale’nin en köklü okullarından birisidir. Bu okulun her bir taşı tarihtir” dedi.

 

KÜTÜPHANEDE BİR TARİH YATIYORDU
Okul kütüphanesi, bir hurdacı ve eski kitapçı tarafından kamyona taşınırken tesadüfen gördüğünü, ne olduğuna anlam veremediği için satın alan kişiden işin aslını öğrendiğini ifade eden Kemal C. İsimli bir vatandaş da, “Ben bu okulun mezunuyum. O kütüphanede 1930’lu yıllardan kalma kitaplar vardı. Almanya’dan getirtilmiş orijinal mesleki kitaplar şu anda bulunması mümkün olmayan, altın değerinde kitaplardı. Kütüphanemizde bulunan tarih ve edebiyat dergilerini şu anda piyasada bulmak mümkün değil. Bunlara hurda gözüyle bakan bir öğretmen, yönetici olabilir mi?” diyerek sitemlerini bildirdi.

 

OKULU KÜÇÜLTÜYOR, KÜTÜPHANEYİ SATIYOR
Okul idaresinin, Meslek Lisesinin ve dolayısıyla MKE’nin ve Kırıkkale’nin manevi şahsiyetine ihanet ettiğini belirten bir öğrenci velisi de, “Çocuğum şu anda son sınıfta. Şu anki müdür geleli okulda huzur kalmadı. Babasının malı gibi okulu kapatmak için geldiğinden beri çabalıyor. Biz Kırıkkaleliyiz ve gözümüzü açtığımızda Meslek Lisesi gibi bir iki okulu gördük. Bu tür yöneticilerin amacı nedir? Dün okulu kapattırmak için mücadele verip okulu her geçen yıl küçültüyor, şimdi de MKE ve Kırıkkale’nin tarihi anlamına gelen okul kütüphanesini hurdacıya, ikinci elciye satıyor. Merak ediyorum, bu müdür nasıl bir tarih bilincine sahip? Her fırsatta çocuklarımıza hakaret ederken ‘Vatan Haini’ yakıştırması yapan bu müdürün yaptığı neye ihanettir” diye konuştu.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle