KÜ öğrenci kayıtları başladı

Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer alan Kırıkkale Üniversitesi, özellikle son dönemde gerçekleştirdiği eğitim ve yatırım hamleleriyle büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPABİLECEK

Öğrenci sayısını her geçen yıl artıran Kırıkkale Üniversitesi, 2016 ÖSYS yerleştirme sonuçları ile 4.475 lisans,  3.288 ön lisans ve 204’ü özel yetenek olmak üzere toplamda 7967 öğrenci eğitim görmeye hak kazandı.  Mevcut 29.939 öğrencisi bulunan Kırıkkale Üniversitesi’nde doluluk oranı %98’e ulaştı. Kırıkkale Üniversitesini kazanan öğrencilerimiz 12 ve 16 Ağustos 2016 tarihleri arasında e-devlet üzerinden kayıt yaptırabilecek.

 

ÖĞRENCİ VE AİLELERİNE TEBRİK

Kayıtlarını e-devlet üzerinden yapamayan öğrenciler ise 15 – 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında Merkez Yerleşke Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Dairesi Başkanlığında bulunan kayıt bürosuna gelerek kayıt işlemini yapabilecektir.

 

GELECEĞE BAŞARILI İLERLİYOR

Kırıkkale Üniversitesinin coğrafi konumu itibariyle birçok avantaja sahip olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız, “Üniversitemiz girişimci ve güçlü bir eğitim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.  Aynı zamanda uluslararası standartlarda eğitim imkânları sunan, mezunlarının kalitesiyle yurt içinde ve yurt dışında tanınan, sektörle işbirliğinde öncü, inovasyon yeteneği güçlü bir eğitim kurumu olarak eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir. Üniversitemizde okumaya hak kazanan ve Kırıkkale Üniversitesi ailesine katılan tüm öğrencilerimizi ve değerli ailelerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Ekonomi Manşet

Teknoparklarda vergisel destek

Kırıkkale Teknopark ve Kırıkkale Üniversitesi TTO tarafından “Teknoparklarda Vergisel Destek ve Teşvik Uygulamaları ve ArgePortal Eğitimi” düzenlendi. ÖNEMLİ KATILIM SAĞLANDI Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Şehit Aydın Çopur Konferans Salonu’nda...
Haber Yükle