Korsan kasaplara ceza

gazikarafilik

Kırıkkale Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik, Kurban Bayramı’nın ilk gününden itibaren sokak sokak dolaşıp kasaplar haricinde kıyma çekenlere ceza yazdırdı.

 

KORSAN KASAPLAR

Yıllardır korsan kıyma çekenlerle mücadele veren Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik, bu defa farklı bir yöntem uyguladı. Her Kurban Bayramı geldiğinde vatandaşa uyarılarda bulunan Karafilik, illegal bir şekilde vatandaşa kıyma çekenleri Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şikayet etti ve ceza yazdırdı. Korsan kıymacılarla mücadele etmekten yorulduğunu ifade eden Karafilik, pis ve paslı makinelerde çekilen kıymaların sağlıksız olduğunu söyledi.

 

SU TAMİRCİSİ BİLE VAR

Karafilik, “Sanıyorum ben kimseye derdimi anlatmadım. Paslı ve pis makinelerde yine kıyma çekiyorlar. İşin garip tarafı bakkal, tuhafiyeci, buzdolabı tamircisi, su tamircisi gibi değişik mesleklerde iş yapan kişiler, dükkanlarının önüne tezgah açarak kıyma çekiyorlar. Ben ceza yazdırmaktan ve mahalle mahalle gezmekten yoruldum, onlar ceza yemekten hiç rahatsız olmadılar. Bu konuda tüm Kırıkkale halkını desteğe çağırarak, kıymalarını kasaplarda yaptırmalarını rica ediyorum. Ayrıca Kırıkkale Belediyesi zabıta ekiplerine teşekkür ederim.” dedi.

[sgmb id=”1″]

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
Haber Yükle