Kırıkkaleli polis yaralandı

POLİS MEMUMUR

 

Viranşehir-Şanlıurfa karayolunun 8. kilometresinde seyir halindeki zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK üyelerince önceden yola döşenen patlayıcının uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamada 1 polis şehit olurken aralarında Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Tayfun Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 3 polis memuru yaralandı.

 

ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Yol kontrolünden dönen zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK’lılar tarafından yola önceden döşenen patlayıcı infilak ettirildi. Şiddetli patlamada zırhlı araçtaki 4 polis yaralandı. Olay yerine polis ve 112 acil servis ekipleri sevk edilirken, yaralılar Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı polisler ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa’ya sevk edildi. Burada tedaviye alınan polislerden biri doktorların yaptığı müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hastanede, biri ağır 3 polisin tedavisi ise devam ediyor. Patlayıcıyı infilak ettiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldı.

 

DOKTORLARDAN BİLGİ ALDI

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir ilçesinde 1 polisin şehit olduğu terör saldırısında yaralanan 3 polisin hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. Vali Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile saldırıda yaralanan polisleri kaldırıldıkları Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ederek, durumlarına ilişkin doktorlardan bilgi aldı. Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Tuna, son dönemde bölgede terör saldırılarının arttığını söyledi. Türkiye’nin terör örgütleri FETÖ, PKK ve DAEŞ saldırıları karşısında mücadele ettiğini belirten Tuna, ihanet şebekelerine karşı önlem almalarına rağmen zaman zaman saldırıların gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

GEREKLİ KONTROLLERİ YAPIYOR

Saldırıda 1 polisin şehit olduğunu, 3 polisin ise yaralandığını bildiren Tuna, “Şanlıurfa-Viranşehir karayolunun 8. kilometresinde polis aracına uzaktan kumandalı bomba ile yapılan saldırı sonucunda aracın kontrolü kaybediliyor. İçerisinde 4 özel harekât polisimizin bulunduğu araç kaza yapıyor. Maalesef bir genç arkadaşımızı şehit olarak vermiş durumdayız. 3 gencimiz yaralı onlarda hayati tehlike yok. Hastanedeki yaralılarımız hakkında bilgi aldık. Bir an önce şifa bulmalarını temenni ediyoruz. Polis ve jandarma yolda gerekli kontrolleri yapıyor.” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Ekonomi Manşet

Teknoparklarda vergisel destek

Kırıkkale Teknopark ve Kırıkkale Üniversitesi TTO tarafından “Teknoparklarda Vergisel Destek ve Teşvik Uygulamaları ve ArgePortal Eğitimi” düzenlendi. ÖNEMLİ KATILIM SAĞLANDI Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Şehit Aydın Çopur Konferans Salonu’nda...
Haber Yükle