Kararı Vali Haktankaçmaz verecek

tmkirikkalespor

TM KIRIKKALESPOR’DA SON NOKTA

 

Arapsaçına dönen Türk Metal Kırıkalespor’da sular durulmuyor. Sezon başında yapılan kongre ile başlayan, kayyum atanması ve akabinde tekrar kulübün Metin Karakuş’a devredilmesi süreci müfettiş raporlarının mahkemeye sunulması son buldu. Ancak tekrar kayyum ataması veya Karakuş’a devam kararı verilmesi kulübü ateşe atmaktan öteye geçmeyecek. Tek yol ise Vali M.İlker Haktankaçmaz’ın mahkeme kararlarını reddedip, 15 gün içerisinde kulübü tekrar kongreye götürmek olacak.

 

NELER YAŞANDI?

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig 6’ncı grupta şampiyon olan ve Play Off ile 3’üncü lige çıkan Türk Metal Kırıkkalespor’da sezon başında yapılan kongre sonrası yaşanan sorunlar bitmek bilmiyor. Mevcut Başkan Metin Karakuş’un kongre kararı alması ve aday olması üzerine Türk Metal Sendikası Başkanı Mürsel Öcal’ın usulsüz üye kaydı yapıldığına dair yaptığı itiraz ve suç duyurusu üzerine mahkeme TM Kırıkkalespor’a kayyum atamıştı. Kayyum heyetinin öncülüğünde sezona başlanılmış ancak dördüncü haftada mahkeme tekrar TM Kırıkkalespor’u Başkan Karakuş ve yönetimine devretmişti. Dün yaşanan gelişmelerde ise uzun süredir beklenen müfettiş raporları mahkemeye sunuldu.

 

KONGRE KARARI

Müfettiş raporlarının mahkemeye sunulmasının ardından mahkeme son sözü Vali M. İlker Haktankaçmaz’a bıraktı. Vali Haktankaçmaz, TM Kırıkkalespor ile ilgili olarak üç modüle karar verebilir. Birinci modül; Vali Haktankaçmaz, mahkeme dosyasını kapatıp kongre kararı alınması yönünde. Bu karar ile TM Kırıkkalespor kongreye giderek, üyeler tarafından başkan seçilecek. Bu modül TM Kırıkkalespor sevenlerinin aylardır beklediği karar olmakla birlikte, 15 gün içerisinde karar alınıp, TM Kırıkkalespor’u düzlüğe çıkaracak tek yol olarak görülüyor.

 

İL YÖNETİCİLERDEN DESTEK

İkinci modül ise Vali Haktankaçmaz, mahkeme kararlarını reddedip mevcut yönetim dahilinde bürokrasiyi ve esnafları bir araya getirerek yönetim oluşturabilir. Bunlar vali yardımcısı, belediye başkan yardımcısı, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ve esnaflardan seçilmiş bir yönetim kurulu olabilir. Bu yöntem kurtuluş reçetesi olarak düşünülse de, yaşanan olaylardan ve sıkıntılardan dolayı şehirdeki yöneticilerin ve esnafların bu düşünceye sıcak bakmadığı düşünülebilir.

 

SON MODÜL KAYYUM

Son modül ise TM Kırıkkaelspor’a tekrar kayyum atanması. Eğer Vali Haktankaçmaz bu kararı alır ise, takım yeniden çıkmaza girecek ve mahkeme kararı bekleneceği için süreç uzayacak. Kayyum heyeti ise sezon başındaki gibi dönülmez kararlara imza atabilir, kulübü kümeye düşürebilir. Kayyum, kulübün bulunduğu durumdan dolayı çekimser davranabilir. Buda TM Kırıkkalespor’u istemediğimiz sonuçlara sürükleyebilir. Vali Haktankaçmaz’ın konu hakkındaki kararını hafta başında vermesi bekleniyor.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle