Hasandede Hayvan Barınağında neler oluyor?

barinakta-neler-oluyor

Geçtiğimiz günlerde Hasandede Hayvan Barınağında çekilerek sosyal medyada paylaşılan fotoğraf hayvan severleri ayağa kaldırdı.

 

GÖREVDEN ALINMALI

Sokak hayvanlarının ve bakılmak için alınan ancak bakılmayarak sokağa bırakılan hayvanların evi olan hayvan barınaklarında yaşananlara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Hasandede Hayvan Barınağında çekilerek sosyal medyada paylaşılan bir köpeğin fotoğrafı tüm ülkedeki hayvan severleri ayağa kaldırırken, hayvan severler Hasandede Hayvan Barınağındaki veteriner hekimin ve yetkililerin görevden alınmasını istediler.

 

SESİZ KALINMAMALI

İnsanların en iyi dostları olan hayvanlara bakmak yerine işkence çektirildiği yerler olarak anılan Hayvan Barınaklarında yaşanan olaylara sessiz kalınmamalı. Hasandede Hayvan Barınağında çekilerek Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta bir köpeğin gözünün çıktığı açıkça belli olurken, yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmaması ise ihmallerin ve görevlerini yeterince yapmadıklarını gözler önüne seriyor.

 

barinak

 

DEĞER VERİLMİYOR

Paylaşılan fotoğrafa hayvan severler şu açıklamaları yaptılar, “Ülkemizde hayvan sevgisinin ve hayvana verilen değerin az olmasının kanıtı barınaklar. Maalesef ki bunlara bir örnek de Kırıkkale Hasandede Barınağı. Hayvanların aç kaldıkları fotoğraflarda da alenen belli. Oysaki muntazam barınaklarımızın da olması, kötü durumda olan ve sürekli sosyal medyaya konu olan barınaklara örnek teşkil etmesi gerekirken kötü hallerini bozmamaktadırlar!”

 

GEREĞİ YAPILSIN

“Biz hayvanseverler, canlarımız için kurulan barınakların idaresinden şikayetçi olduğumuzdan, daha düzenli, canlarımızın yaşam hakkına saygı duyan, yaşatma ve koruma altına alma ilkeleri olan barınaklar istediğimiz için Kırıkkale Hasandede Barınağı veteriner hekiminin ve yetkililerinin görevden alınmaları için gereğinin yapılmasını arz ve talep ediyoruz” dediler.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle