Günübirlik evlere sıkı denetim!

Günübirlik evlere sıkı denetim!

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir bölgesinde ve üniversite civarında bulunan günübirlik ev ve apartlar için Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü düğmeye bastı. İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yapılan çalışmalar kapsamında, bu şekilde kiralanan evlere denetim yapılıyor.

 

10 BİN 383 TL CEZA KESİLECEK
Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 678 sayılı KHK ile 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nun 2. Maddesi 1. Fıkrasına “Günübirlik Kiralanan Evler” ibaresi eklenmesinin ardından öğrencilerin bilgilendirilmesi için broşür dağıtmaya başladı. Dağıtılan broşürde “Emniyet terminaline bağlanmadan günübirlik kiralama işlemi yapan şahıs veya işletmelere 2017 itibariyle 10 bin 383 TL idari para cezası verilmektedir”

 

GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE İHBAR EDİN
“Ancak terminale bağlı olmadan sosyal medya (facebook, instagram, WhatsApp vb.) üzerinden günübirlik kiralama ile ilgili ilan verenler takip edilmekte, tespiti halinde cezai müeyyide uygulanmaktadır. Bu güne kadar (5) şahsa yukarıda belirtilen miktarda idari para cezası uygulanmıştır. Bu nedenle; öğrencilerimizin mağdur olmamaları için sosyal medya üzerinde bu tür ilan vermemeleri konusunda bilgilendirilmesini, aksi takdirde cezai müeyyide uygulanacağı hususu önemle duyurulur” ibaresi yer alırken, konu ile ilgili olarak 112 ihbar hattının aranması gerektiğinin de altını çizdi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle