Günde 3 çift boşanıyor

gunde-3-cift

Türkiye İstatistik Kurumu, 2016 yılının sonlarına doğru bölgelere göre boşanma oranlarını açıkladı. Bu yıl içerisinde edinilen bilgilere göre 9 ay içerisinde 800 kişinin boşandığı bilgisine yer verildi.

 

2015-2016 VERİLERİ

2016 yılının sonlarına doğru Türkiye İstatistik Kurumu, bazı bölgelerin boşanma istatistik raporunu açıkladı. Açıklanan raporda yer alan Kırıkkale’de, son 9 ay içerisinde toplamda 800 kişinin boşandığı belirtildi. Boşanma sayısı 2015 yılında yüzde 20, boşanma ve evlenme sayısı yüzde 23,67 olarak belirtilmişti.

 

ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK

TÜİK verilerine göre yeni doğan hızının her geçen yılın biraz daha düştüğü Kırıkkale’de bir konu ise dikkat çekici seviyede yükseliyor. Geçimsizlik boşanma nedenlerinin başında yer alırken, cana kast, cürüm ve haysiyetsizlik, terk ve akıl hastalığı diğer boşanma nedenleri arasında yer alıyor. 2016 yılının Eylül ayına kadar Kırıkkale’de 800 boşanmanın gerçekleştiği öğrenildi. Bu boşanmalarda öne çıkan en önemli gerekçe ise şiddetli geçimsizlik olduğu belirtiliyor.

 

AYDA 88 KİŞİ BOŞANIYOR

Toplam rakamın aylara bölündüğünde ise Kırıkkale’de her ay 88 kişi boşanıyor. 2015 yılında nüfusu 270 bin 271 olan Kırıkkale’de boşanma sayısı ise 541 olarak gerçekleşmişti. Uzmanlar aile birliğinin sarsılmaması konusunda daha ciddi önlemler alınması gerekliliğini belirtiyor. Uzmanlar “Evliliğin bir ahde vefa kurumu olduğunu unutulmadan ve boşanmak için evlenilmediği hatırlanarak, güzel günler sürekli hatırlanmalı. Çiftler tüm bunların üstesinden gelemediği noktada çok geç olmadan, alanında uzman bir merkez ya da kurumdan mutlaka destek almalı” önerisinde bulundu.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle