Geri dönüşüme dikkat çektiler

Kırıkkale’de ilkokul öğrencileri okullarından çıkarak çöplerden geri dönüştürülebilecek malzemeleri topladılar.

 

DOĞAMIZI KORUMALIYIZ
Kırıkkale’nin Bahşili İlçesi Şehit Yusuf Alsancak İlkokulu öğrencileri ellerine geçirdikleri eldivenlerle ilçede çevreye atılmış geri dönüştürülebilecek atıkları topladılar. Plastik, kağıt, cam atıkları ayrı ayrı oluşturdukları poşetlerde toplayan öğrenciler, çevrede dolaşırken oluşturdukları dövizlerle geri dönüşümün önemine dikkat çektiler. Dövizlerin üzerinde plastik atıkların çevreye ne kadar zarar verdiği ve atıkların doğada ne kadar sürede çözülebileceği yazılıydı.

 

KATKILARINI ÖĞRENDİLER
Düzenlenen etkinliği dersi kapsamında hazırlayan TEMA Vakfı Gönüllüsü Öğretmen Sema Nur Altın, “Çocuklarımıza çevre bilinci kazandırmak arzusundayız. Bu sebeple dersimizde geri dönüşümün önemini öğrencilerime anlattım. Bu derste kalmasın anlattığımı uygulayalım istedim ve sokaklara çıkarak birlikte dönüştürülebilecek atıkları topladık. Bu vesileyle öğrencilerim hem çevreye düzensiz çöp atmamanın önemini hem de geri dönüşümün doğaya katkılarını öğrendiler” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle