Evi olmayan emeklilere müjde

TOKİ

Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, Yuva Mahallesi’nde yapılması planlanan TOKİ hakkında açıklamalarda bulundu. Aytekin, “Kırıkkale şubemiz evi olmayan emeklilerimizden 3500 kişinin talepleri doğrultusunda çalışmalarına başlamış olup ilk etapta Kırıkkale belediyesi ve Valiliğe ev yapımıyla ilgili arsa talebinde bulunmuştur” dedi.

 

EMEKLİLER KONUT SAHİBİ OLACAK

Yuva Mahallesi’nde 120 dönümlük arazi üzerine yapılması planlanan TOKİ hakkında Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, açıklamalarda bulundu. Aytekin, “Türkiye emekliler derneğinin evi olmayan emeklilerle ilgi çalışmalarında altın proje çerçevesinde bir çalışma başlatılmış olup genel merkez 21’inci genel kuruluna davet edilen dönemin başbakanının ayda 240 Türk lirası taksitle ev sahibi olmayan emeklilerin konut sahibi olacakları taahhüdü emeklilerimizi bir beklenti içine sokmuştur. Derneğimize üye olmak isteyenlerden ve üyelerimizden talepler gelmeye başlamış olup bu taleplerin ancak TOKİ vasıtasıyla çözülmesi ön görülmüştür.”

 

GEREKLİ BİRİMLERE ULAŞILDI

“Kırıkkale şubemiz evi olmayan emeklilerimizden 3500 kişinin talepleri doğrultusunda çalışmalarına başlamış olup ilk etapta Kırıkkale belediyesi ve Valiliğe ev yapımıyla ilgili arsa talebinde bulunmuştur. Kırıkkale belediyesi bu talebimize karşılık mülkiyeti maliye hazinesine ait yuva mahallesinde 120.000 m2 yüzölçümlü 2443 parselin talebimizi karşılayacağı bildirilmiştir.”

 

ÇEŞİTLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI

“Bahse konu arsanın üzerindeki şerhler valilik ve belediye tarafından kaldırılmıştır. TOKİ’nin bir an evvel harekete geçmesi için derneğimiz ve yönetimi mecliste milletvekilleri ile görüşme yapmışlar milletvekilleri Ramazan Can, Mehmet Demir ve Abdullah Öztürk derneğimiz yönetimine konuyla ilgili olarak yakın alaka göstermişler, emeklilerin ev sorunlarını çözmek için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylemişler. TOKİ yönetimiyle diyaloga geçip en kısa zamanda projenin uygulanmasını sağlayacaklarını söylemişlerdir.”

 

EMEKLİLER ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

“Şuanda dernek olarak görmekteyiz ki milletvekilleri verilen bu sözlerin takipçisi olmuşlardır. Projenin ilk adımı olan bahse konu hazine arazisinin Emlak Müdürlüğünden arsa tescili TOKÎ adına yapılmıştır, bu çalışma evi olmayan emeklilerimiz için büyük bir aşamadır. Bu çalışmalarından dolayı sayın milletvekillerimize dernek yönetimi ve emeklilerimiz adına teşekkür ve saygılarımızı iletiyoruz, bundan sonraki evrelerde de konuyla ilgili yanımızda olacaklarına inanıyoruz” dedi.

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Feci kazada 10 kişi yaralandı

Kırıkkale’de iki otomobilin çarpıştığı kazada, 3’ü çocuk, 10 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 30’uncu kilometresinde meydana geldi. Bünyamin Altınok yönetimindeki 06 FG 4542 plakalı otomobil, karşı yönden gelen...
post-image
Güncel Manşet

Şehitlikte bayramlaşma

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlikteki program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dua etmesiyle başladı. Vali...
Haber Yükle