EDAŞ’dan bakım ve onarım

tedas-bakim-onarim

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), ağustos ayında kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında faaliyet gösterdiği 7 ilde bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

 

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen ay Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta aydınlatma armatürleri, trafo, pano ve dağıtım merkezlerinde bakım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ankara’da 24 bin 222 aydınlatma armatürünü kontrolden geçiren Başkent EDAŞ, 368 pano ile 153 kilometrelik hattın bakımını gerçekleştirdi. Şehirde, 72 dağıtım merkezinin bakımı ve 15 trafonun yenileme çalışması yapılırken, bin 905 yeni aydınlatma montajı tamamlandı. 405 kilometrelik yeni kablo döşenen kentte, 313 yeni pano ve 79 yeni trafo montajı gerçekleşti.
Başkent EDAŞ, Bartın’da 861 aydınlatma armatürünü kontrolden geçirirken, 2 panoyu da değiştirdi. Bartın’da 3 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını yapan ekipler, 2 trafo montajı ve 10 kilometrelik yeni kablo döşeme çalışmasını bitirdi. Şehirde, 260 armatür ve 13 yeni pano monte edildi. Karabük’te 622 aydınlatma armatürü kontrolden geçirildi. İlde 30 alçak, 35 yüksek gerilim direğinin bakımı tamamlandı ve 14 kilometrelik yeni kablo döşendi. Kastamonu’da ise 20 trafo ve 579 yeni aydınlatmanın montajı tamamlanırken, 37 kilometre uzunluğunda yeni kablo döşendi ve 20 yeni panonun montajı yapıldı. Kırıkkale’de bin 279 aydınlatma armatürü kontrolden geçirildi ve 6 dağıtım merkezinin bakımı yapıldı. Ayrıca, 322 yeni aydınlatma armatürünün montajı ve 44 kilometrelik kablo döşemesinin da tamamlandığı Kırıkkale’de, 42 yeni pano ile 6 yeni trafo montajı gerçekleştirildi.
Zonguldak’ın Kozlu, Çaycuma, Devrek, Kilimli, Gökçebey, Ereğli, Alaplı ilçelerindeki 2 bin 353 aydınlatma armatürünü kontrolden geçiren şirket, Merkez, Kozlu, Kilimli, Ereğli, Devrek, Gökçebey ilçelerindeki 51 panonun da bakımını tamamladı. Zonguldak’ta 74 dağıtım merkezi ile 41 kilometre uzunluğundaki hattın bakımı da gerçekleştirilirken, 5 trafonun montesi, 589 yeni aydınlatma montajı ve 4 kilometrelik yeni kablo döşemesi tamamlandı.  Çankırı’da 2 bin 913 aydınlatma armatürünü kontrol eden şirket, 52 dağıtım merkezi, 25 pano ve 30 kilometre uzunluğundaki hattın da bakımını tamamladı. Başkent EDAŞ, şehirde 3 trafoyu yenilerken, 15 kilometre kablo döşeme çalışmasını bitirdi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle