Ebelik, kutsal bir meslektir

ebelik

21-28 Nisan arası kutlanan Ebeler Haftası münasebetiyle Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr. Mustafa Boyabatlı kutlama mesajı yayımladı.

 

ÇOCUKLARIN ELİNİ İLK ONLAR TUTAR

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr. Mustafa Boyabatlı 21-28 Nisan arası kutlanan Ebeler Haftası münasebetiyle yaptığı kutlama mesajında, “Dünyanın en eski mesleklerinden birisi olan Ebelik Mesleği’nin önemine dikkat çekmek için dünyada ve yurdumuzda her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında “Ebeler Haftası” kutlanmaktadır. Herkesin dünyaya geldiğinde ilk karşılaştığı kişidir. Ebelerimiz, en önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın hayata adım atarken ilk ellerinden tutan yine onlardır” şeklinde konuştu.

 

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK

Boyabatlı, “Ebeler; doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana-çocuk sağlığı, doğum öncesi ve sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirler, tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilkyardım ve acil önlemlerin alınması hizmetlerini de yürütürler. Ebeler, bu önemli sorumluluklarıyla takdir edilesi ve kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler. 21-28 Nisan Ebeler Haftası vesilesi ile başta hastanelerimiz de bu kutsal görevi özveri, sabır, gayret ve sevgi ile yerine getiren tüm Ebelerimizi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
Haber Yükle