Ebelik, kutsal bir meslektir

ebelik

21-28 Nisan arası kutlanan Ebeler Haftası münasebetiyle Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr. Mustafa Boyabatlı kutlama mesajı yayımladı.

 

ÇOCUKLARIN ELİNİ İLK ONLAR TUTAR

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr. Mustafa Boyabatlı 21-28 Nisan arası kutlanan Ebeler Haftası münasebetiyle yaptığı kutlama mesajında, “Dünyanın en eski mesleklerinden birisi olan Ebelik Mesleği’nin önemine dikkat çekmek için dünyada ve yurdumuzda her yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında “Ebeler Haftası” kutlanmaktadır. Herkesin dünyaya geldiğinde ilk karşılaştığı kişidir. Ebelerimiz, en önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın hayata adım atarken ilk ellerinden tutan yine onlardır” şeklinde konuştu.

 

ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK

Boyabatlı, “Ebeler; doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana-çocuk sağlığı, doğum öncesi ve sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirler, tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilkyardım ve acil önlemlerin alınması hizmetlerini de yürütürler. Ebeler, bu önemli sorumluluklarıyla takdir edilesi ve kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler. 21-28 Nisan Ebeler Haftası vesilesi ile başta hastanelerimiz de bu kutsal görevi özveri, sabır, gayret ve sevgi ile yerine getiren tüm Ebelerimizi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Kırıkkale’de uyuşturucu operasyonu

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale’de uyuşturucu sattığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sokakta uyuşturucu satışı yapan, “torbacı” olarak nitelendirilen kişilere yönelik operasyon yaptı....
post-image
Güncel Manşet

Saran’dan Kırıkkale’ye spor salonu

  KIRIKKALE (AA) – Saran Holding tarafından yaptırılan 18’inci spor salonu Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde törenle hizmete açıldı. Atatürk Spor Salonu’nun açılışı dolayısıyla Çerikli Atatürk Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Vali...
Haber Yükle