Demokrasi Şehitlerini unutmadılar

demokrasi-sehitleri

2016-2017 eğitim ve öğretim yılına hızlı bir giriş yapan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe kalkışmasında yaşanılan olaylarda şehit düşenleri unutmadı.

 

MİLLETİMİZ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin edebiyat öğretmenleri Fatma Kaymaz, Sevim Ünlü, Dilek Çetinkaya ve Anadolu 12/A sınıfı öğrencileri tarafından 15 Temmuz demokrasi zaferinde şehit düşenler törenle anıldı. Duygusal anların yaşandığı programda, öğrenciler tarafından darbe gecesinde milletin demokrasiden yana olduğu fotoğraflar ve videolar gösterildi.

 

MİLYONLARCA İNSAN MEYDANLARA İNDİ

Duygusal anların yaşandığı etkinliğe; okul yönetimi, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Düşmanlara karşı birlik ve beraberlik mesajının verildiği programda, gazi ve şehitlerimizi asla unutulamayacakları ifadesine de yer verildi. Etkinlik sonrası meslektaşları adına gazetecilere bilgi veren öğretmen Fatma Kaymaz, 15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde askeri üniforma giymiş bir grup cuntacı terörist tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve milli iradeyi hedef alan haince bir darbe girişiminde bulunuldu. Ama milletimiz bunlara fırsat vermedi” dedi.

 

BİR HAKKIN TESLİMİ OLACAKTIR

Kaymaz, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin, güvenlik güçlerimiz ile halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda bu kanlı girişim engellenmiş, milletimizin direnişi ile demokrasimiz kazanmıştır. Bu manada, milletimizin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir. Milletimizin söz konusu vatan olduğundan gücünün, iradesinin ve kararlığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi bir hakkın teslimi olacaktır” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle