Delice MYO kapatıldı

DELİCE MYO KAPATİLDİ

 

Delice Meslek Yüksek Okulu, faaliyet gösterdiği binanın depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile kapatıldı. 

 

delice myo

 

BAŞARI YARIM KALDI

Delice’de büyük bir şok etkisi yaratan olay, Kırıkkale gündemine de bomba gibi düştü. Tarımsal bölümlerin ağırlıkta olduğu Delice Meslek Yüksek Okulu’nda, Kırıkkale’de ilk defa organik ürün yetiştirme üzerine araştırma faaliyeti yürütülmüştü. Özellikle ‘Organik Tarım Programı’ ve ‘Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’ alanlarında çalışmalar yapan öğrenciler, çiftçilerin ilgisini çekmişti. Dolayısı ile deney-araştırma yapan öğrencilerin başarısı da yarım kaldı.

 

DOĞAN GÖKKAYA’NIN EMEKLERİ ZİYAN OLDU

2008-2009 Eğitim-Öğretim hayatına başlayan Delice Sağlık Meslek Yüksek Okulu binası, daha önce Delice Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet vermişti. 2008 yılında açılışı yapılan Delice MYO, ilçece büyük sevinç etkisi yaratmıştı. Açılışında arsa tahsisi yapan eğitim sevdalısı, Emekli Öğretmen Doğan Gökkaya’ya ve dönemin Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer’e plaket verilmişti. O dönem Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünü de Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak yürütüyordu. 58 öğrenci ile eğitim-öğretim hayatına başlayan Delice MYO’da, uygulamalı derslerin yapılması için Delice Belediyesi tarafından 80 dönümlük arazi tahsis edilmişti.

 

DELİCE MYO

 

YILDIZ İLE ÖZDEM’İN ARASI AÇIK İDDİASI

Okulun kapatılması üzerine Deliceliler, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ekrem Yıldız’a büyük bir tepki gösterdi. Yıldız’ın, Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem ile arasının açık olduğu ve bu nedenle okulu kapattırdığı iddia edildi.

 

DELİCE MYO’DA EĞİTİM VEREN BÖLÜMLER

Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü

Organik Tarım Programı

Veterinerlik Bölümü

Laborant Ve Veteriner Sağlık Programı

 

1 yorum
  1. Orhan Kilic 2 sene ago
    Reply

    Delice ve Deliceli kimsenin ego tatmin alani degildir.Keyfiyet varsa hem devletin ilgili kurumlari hemde Deliceliler geregini yapacaktir.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Kültür Manşet Yazarlar

Daha önce söyledik

DAHA ÖNCE SÖYLEDİK Gerek ülke genelinde ,gerekse Kırıkkale’de sandık başına gideçek olan sessiz çoğunluğun,kendi geleceğini belirleyeceği 24 Haziran seçimlerinde belirleyici rol üstlenecek olmasının göz ardı edilmemesi gerektiğini daha önce ...
Haber Yükle